Jonas Valančiūnas surinko dvigubą dublį, o Naujojo Orleano „Pelicans“ (32/43) įsirašė svarbią pergalę kovoje dėl patekimo į NBA įkrintamąsias varžybas.

„Pelicans“ išvykoje 116:108 (23:31, 26:38, 41:25, 26:14) parklupdė tiesioginę konkurentę Los Andželo „Lakers“ (31/43). Dabar „Pelicans“ Vakarų konferencijoje žengia devinta, „Lakers“ – dešimta. Šioms komandoms ant kulnų lipa San Antonijaus „Spurs“ (30/44).

Į NBA įkrintamąsias patenka 7-10 vietas užėmusios komandos, kovojančios dėl dviejų paskutinių vietų atkrintamosiose.

J. Valančiūnas nugalėtojams per 37 minutes pelnė 19 taškų (7/13 dvit., 5/6 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo vieną važovų metimą, kartą iš jų atėmė kamuolį, bet dukart suklydo ir keturis – prasižengė.

Antrame kėlinyje „Lakers“ turėjo 23 taškų pranašumą, tačiau „Pelicans“ varžovams smogė po pertraukos – trečią kėlinį laimėjo 41:25 ir sugrįžo į rungtynes.

Lemiamo ketvirčio metu ilgą laiką nė vienai ekipai nepavyko įgyti pranašumo, bet galiausiai „Pelicans“ laimėjo trumpą atkarpą 5:0 ir kiek nutolo 111:105.

Malikas Monkas tada smeigė tritaškį ir nukirpo atsilikimą per pusę. Likus žaisti jau mažiau nei minutę J. Valančiūnas pataikė svarbų kablį, leidusį vėl padidinti pranašumą. Po minutės pertraukėlės LeBronas Jamesas prametė tolimą metimą, o „Pelicans“ pergalę dvitaškiu įtvirtino CJ McCollumas – 115:108.

Los Andželo ekipos neišgelbėjo ir dar vienas galingas L. Jameso pasirodymas – 39 taškai (7/14 dvit., 7/13 trit., 4/6 baud.), 9 atkovoti kamuoliai ir 5 rezultatyvūs perdavimai.

Veteranas dar pirmame kėlinyje pasisuko čiurną ir po mačo teigė, kad „nežino, kaip pabaigė rungtynes, nes koja yra labai ištinusi“.

„Lakers“: L. Jamesas 39 (9 atk. kam., 5 rez. perd.), M. Monkas 23, R. Westbrookas 18.

„Pelicans“: B. Ingramas 26, T. Murphy 21, J. Valančiūnas 19 (12 atk. kam.), CJ McCollumas 18, H. Jonesas 16.