Žiniasklaidoje dažnai pasigirsta pastabos, kad Lietuvos krepšinio rinktinės varžovai pasirengimo Europos čempionatui cikle per silpni. „Žinių radijui“ krepšinio specialistas Vladas Garastas šio fakto nebuvo linkęs sureikšminti.

„Gal ir gerai yra įsibėgėti. Kodėl iš karto reikia čiupti kokią stiprią  komandą, nepasiruošus lošt. Žinot, tai ir psichologiniu aspektu nėra gerai, persitempti galima ir traumą gauti bekovojant. Pirmiausiai gali leisti visus krepšininkus žaisti ir matyti, kaip kas atrodo“, - kalbėjo V. Garastas.

Prieš Europos čempionatą vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Jonas Kazlauskas bus priverstas atsisveikinti su trimis kandidatais. Krepšinio specialistai spėja, kad labiausiai tikėtina, jog tai bus du gynėjai ir vienas aukštaūgis. V. Garastas sutinka, kad toks scenarijus realus, tačiau neatmeta galimybės, kad rinktinę gali palikti ir trys gynėjai, pridūręs, kad bet kokiu atveju rinktinė po dešimties metų turi puikias galimybes iškovoti Europos čempionato auksą.

„Reikia atsižvelgti ir ką turi kitos komandos, kuo jie remsis. Šis čempionatas bus ypatingas tuo, kad eilė gerų žaidėjų nežais. Ir tai velniškai gera proga atstatyti reikalą į aukštumas. Galima kovoti dėl aukščiausių apdovanojimų. Esame geri, tik reikia tai įrodyti aikštėje. Šansas yra geras“, – teigė jis.

Vertindamas Lietuvos aukštaūgių žaidimą, V. Garastas pažymėjo, kad rinktinės puolimas taptų dar įvairesnis, jei Jonas Valančiūnas dažniau pamatytų laisvus komandos draugus, kaip tai savo laiku sugebėdavo Arvydas Sabonis.

„Jei A. Sabonį apspinta du trys žaidėjai, jis stengiasi kamuolį atmesti, o J. Valančiūnas stengiasi laužti per jėgą, kilti į viršų ir mesti. Jei ant tavęs puola dar du, tai reiškia, du yra laisvi. Jam reikia numesti kamuolį ir mes kamuolį. O jis nori užbaigti vienas. Ir jam nesiseka, jis nervinasi ir tai parodė rungtynės su makedonais", - atkreipė dėmesį V. Garastas.

Apskritai kalbėdamas apie aukštaūgius ir jų duomenis, V. Garastas teigė, kad tai yra geriausia priekinė linija per visą Lietuvos krepšinio rinktinės istoriją.

„Tai tokia komanda, kokios dar nėra buvę. Pažiūrėkite į priekinę liniją. Su tokiais daviniais priekinės linijos neturi nė viena komanda. Šansas Lietuvai kaip niekada. Pagrindinis dalykas - sutvarkyti, kad būtų žaidimas, jie gautų kamuolius ir panašiai. Bet treneris visa tai žino“, – teigė buvęs Lietuvos rinktinės strategas.

Europos čempionatas Slovėnijoje prasidės po 15 dienų.

 


Rašyti komentarą...
Širva
2013-08-20 17:20:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ladai,ar tik nepramausi pro šalį? Geriau nuo prognozių susilaikyk.
Atsakyti
0

H
Hm
2013-08-20 23:10:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei Kalnietis neapsikak-s, vienas belakstydamas, gal kas ir gausis...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų