Kandidatas į Lietuvos krepšinio federacijos prezidento postą, legendinis krepšininkas Arvydas Sabonis, pareiškė, kad Lietuva yra pasiruošusi surengti kvalifikacinį atrankos turnyrą į 2012 Londono olimpiadą. Pasak A.Sabonio telieka išspręsti finansinius klausimus.

Šalis, organizuosianti turnyrą, Tarptautinei krepšinio federacijai (FIBA) turės sumokėti apie penkis milijonus dolerių, taip pat prisiimti ir visas turnyro organizavimo finansines išlaidas. Šalys, pageidaujančios organizuoti šį turnyrą, paraiškas federacijai turi pateikti iki spalio 31-osios.

Olimpinis atrankos turnyras – krepšinio šventės tęsinys

„Patirties, kaip organizuoti tokius turnyrus mes turime. Juolab kvalifikacinis turnyras truktų tik savaitę. Jeigu atsiras pinigų, tai kliūčių turnyro organizavimui Lietuvoje aš nematau. Mes sau galime padaryti tokią šventę, kaip buvo prieš mėnesį per Europos vyrų krepšinio čempionatą. Lietuvos žmonės mėgsta krepšinį ir tai būtų krepšinio šventės Lietuvoje tęsinys,“- kalbėjo Arvydas Sabonis.

Viena rimčiausių šalių, galinčių konkuruoti su Lietuva dėl atrankinio turnyro organizavimo yra Rusija, kurios krepšinio federacija dėl paraiškos teikimo turnyrui organizuoti turėtų apsispręsti spalio 20 d. posėdyje, tačiau A.Sabonis mano, kad Rusija yra per didelė šalis organizuoti tokias varžybas.

REKLAMA

„Rusija yra per daug didelė. Tai problema. Per didelė todėl, kad įvairių sporto šakų sportininkai Rusijoje yra pasiekę aukštą lygį, o Lietuvoje aukščiausiai vertinamas tik krepšinis. Kai esi mažas, kaip mūsų tauta, norisi kažką įrodyti nors vienoje srityje. Manau, kad tas noras atsirado dar 1939-aisias, kad Lietuvoje buvo suorganizuotas antrasis Europos vyrų krepšinio čempionatas, kurį laimėjo Lietuva,“- svarstė A. Sabonis.

Finansiniai rėmėjai jau rasti

LKF prezidentas Vladas Garastas teigia, kad finansiniai rėmėjai, kurie sutiktų skirti reikiamą pinigų sumą jau rasti. „Mes jau beveik turime reikiamą pinigų sumą atrankiniam turnyrui organizuoti. Mūsų skaičiavimais šiandien Lietuvai reikia 50 tūkstančių litų tam, kad būtų užregistruota paraiška organizuoti turnyrą, dar 1 mln. Litų – antrasis įnašas ir dar 7 milijonai litų, jeigu Lietuva būtų pasirinkta šalimi organizatore. Taip pat mums reikės papildomų lėšų susijusių su 12 komandų apgyvendinimu ir logistika. Na, o jei būti visiškai tiksliam, tai 13 komandų. Juk atvažiuoja ir 16 teisėjų,“- apie olimpinio turnyro išlaidas kalbėjo LKF prezidentas Vladas Garastas.

LKF vadovas pažymėjo, kad dabar pagrindinė problema yra garantijų suteikimas žmonėms, kurie sutinka investuoti pinigus į turnyro organizavimą. „LKF negali garantuoti tiems, kas mums duos pinigų, kad juos grąžinsime, nes nežinome, kaip seksis parduoti bilietus į turnyrą. Reikalingos valstybės garantijos,“- teigė V. Garastas. Jis nesutiko atskleisti finansinės paramos teikėjų pavardžių, tačiau tvirtino, kad tai su krepšinio visiškai nesusiję žmonės.


Rašyti komentarą...
p
purksis
2012-02-02 23:11:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei nori būti mylimas, nusipirk šunį.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų