0
TV3

Už skaudų pralaimėjimą saldus kerštas: Lietuvos rinktinė patiesė makedonus

Karšti D. Motiejūno ir D. Lavrinovičiaus komentarai

Saldus revanšas už pralaimėjimą Europos čempionato ketvirtfinalyje prieš dvejus metus ir pirmoji pergalė „Eurobasket 2013“ turnyre. Toks nepaprastas malonumas laukė Lietuvos rinktinės po ketvirtadienio rungtynių su Makedonija, kurias Jono Kazlausko auklėtiniai laimėjo - 75:67.

Abi komandos į aikštę išėjo po pralaimėjimų, tačiau Lietuvos krepšininkai kovine dvasia, užsidegimu, sportiniu pykčiu ir uraganiniu greičiu visa galva buvo aukštesni už Makedonijos rinktinę. Pirmojo kėlinio pabaigoje spurtą pradėję lietuviai neleido varžovams priartėti daugiau nei 3 taškais ir galiausiai šventė įtikinamą pergalę.

Donatas Motiejūnas: „Didesnis susižaidimas, palaikėme vieni kitus. Ne viskas gerai išėjo, kaip norėjome, bet žengėme didelį žingsnį į priekį palyginus su pirmomis rungtynėmis. Sugebėjome laimėti ir atkeršyti. Nėra lengva žaisti. Pabaigoje kiekviena klaidelė gali daug lemti, todėl buvo įtampa. Susitvarkėme su nervais. Ką man reiškia pirmieji taškai už rinktinę? Kaip ir kiekvieni. Svarbu, kad laimėjome.“

Darjušas Lavrinovičius: „Gal ne viskas mums pasisekė padaryti, ypač gynyboje, bet šiandien žaidėme kaip komanda. Yra, ką analizuoti ir apie ką pakalbėti. Čempionatas nusimato, duok Dieve, ilgas, aukštaūgiai gynyboje atlieka didelį darbą, todėl ta rotacija gera. Treneris žiūri į ateitį ir nori, kad visi dideli būtų švieži ir kupini jėgų.“

Daugiau apie „Eurobasket 2013“ – skaitykite čia.

Rungtynių eiga

Lietuvos rinktinės starto penketas: Robertas Javtokas, Renaldas Seibutis, Mantas Kalnietis, Linas Kleiza, Jonas Mačiulis.

Pirmuosius lietuvių taškus nervingai prasidėjusiose rungtynėse tik ketvirtą minutę nuo baudų metimo linijos pelnė Renaldas Seibutis. Abi komandos žaidė taškas į tašką, tačiau labiau užsivedusiems lietuviams kėlinio pabaigoje Tomo Delininkaičio ir Donato Motiejūno dėka pavyko išsiveržti į priekį 20:15.

Kieta gynyba, makedoniečių klaidos ir uraganinės lietuvių kontratakos leido padidinti skirtumą iki 9 taškų – 26:17. Varžovai nesirengė visiškai atiduoti iniciatyvos ir po kelių rezultatyvių atakų sumažino skirtumą 28:24. Jonas Kazlauskas daug keitė žaidėjus ir išlaikė itin aukštą žaidimo tempą. Tai padėjo susigrąžinti turėtą pranašumą – 36:24. Baigiantis kėliniui Lietuvos strategui teisėjas skyrė techninę pražangą už mėginimą ieškoti teisybės po J. Mačiulio pražangos. Po šio epizodo makedonai aptirpdė skirtumą iki 6 taškų 39:33.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos rinktinė vėl truktelėjo į priekį – 45:35, tačiau atsakydami į dvi klaidas makedonai po Bo McCalebbo dvitaškio ir V. Ilievskio tritaškio pjovė jos pranašumą perpus. Daugiau lietuviai neleido. Po J. Mačiulio dviejų taškų su pražanga ir makedonų trenerio Alešo Pipano techninės pražangos mūsų šalies komandos pranašumas šoktelėjo iki 53:42. Likus žaisti 10 minučių – 57:50.

Apsukų J. Kazlausko auklėtiniai neketino mažinti ir paskutinį ketvirtį. Po sirgalius nuo sėdynių pakėlusio Donato Motiejūno tritaškio jam įpusėjus skirtumas padidėjo iki 13 taškų – 63:50. 6 makedonų taškai be atsako privertė sunerimti, o po V. Ilievskio baudos metimų lietuvių pranašumas liko vos 3 taškai – 65:62. Tačiau lietuviai neleido priartėti, o P. Antičius užsidirbo techninę pražangą - 72:67. Tašką šiose rungtynėse padėjo antrasis D. Motiejūno taiklus tritaškis metimas - 75:67.

Lietuva: M. Kalnietis 17 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), J. Mačiulis 14 (dvitaškiai 4/5), J. Valančiūnas ir D. Motiejūnas po 11, R. Seibutis 9, D. Lavrinovičius 6, M. Pocius 4, T. Delininkaitis 2, R. Javtokas 1.

Makedonija: V. Ilievskis 13 (tritaškiai 1/8), P. Antičius 12 (8 atk. kam.), B. McCalebbas 11, T. Gečevskis ir P. Samardžiskis – po 8.