UFC: Whyte'as nokautavo Povetkiną, lyga turi naują sunkiasvorių čempioną

Praėjusių metų rugpjūčio mėnesį Rusijos veteranas 41-erių Aleksandras Povetkinas du kartus krito į nokdauną prieš 32-ejų metų britą Dillianą Whyte‘ą, tačiau penktame raunde sensacingai pats nokautavo varžovą ir iškovojo pergalę.

Praėjo šiek tiek daugiau nei pusę metų ir D.Whyte'as atsirevanšavo A.Povetkinui, kai „Europa Point“ sporto komplekse Gibraltare ketvirtame raunde jį įveikė techniniu nokautu ir iškovojo laikinąjį WBC sunkiasvorių čempiono titulą.

D.Whyte‘as savo varžovą dešine ranka sužeidė trečiame raunde , o ketvirtame – atliko smūgių kombinaciją, po kurios A.Povetkinas prarado pusiausvyrą. Galiausiai D.Whyte‘as atliko dešinės ir kairės rankos „kablius“, po kurių A.Povetkinas krito į ringo virves ir kova buvo nutraukta.

Prieš švęsdamas pergalę 500 žiūrovų akivaizdoje, D.Whyte‘as atnešė A.Povetkinui taburetę atsisėsti, o kai Rusijos veteranas atsigavo, kovotojai apsikabino.

A.Povetkinui tai buvo trečioji karjeros nesėkmė: prieš tai jis 2013 m. pralaimėjo ukrainiečiui Vladimirui Kličko, o 2016 m. – britui Anthony Joshua.

Tuo tarpu D.Whyte'as iškovojo jau 28-ą pergalę (19 nokautų) ir yra patyręs tik 2 pralaimėjimus, kai 2015 m. nusileido A.Joshua, o praėjusiais metais – A.Povetkinui.

Dabar D.Whyte'as lauks, kaip pasibaigs Tysono Fury (WBC čempiono) ir A.Joshua (WBA, IBF ir WBO čempiono) susitarimas dėl dviejų tarpusavio dvikovų ir teigė, kad sutiktų trečiai kovai su A.Povetkinu.

„Jeigu A.Povetkinas nori revanšo ir pinigai bus tinkami, aš kovosiu su juo dar kartą, nes pirmą sykį neturėjau pralaimėti ir tai mane erzina. Jis pralaimėjo tik V.Kličko ir A.Joshua ir tai parodo, koks jis geras. Aš galiu įveikti bet ką“, – sakė D.Whyte'as

D.Whyte‘as šios kovos tiesiog negalėjo pralaimėti, nes tai būtų padarę nepataisomą žalą jo karjerai. Atsitiesęs po netikėto pralaimėjimo A.Povetkinui, D.Whyte‘as toliau sieks tapti neginčijamu sunkiasvorių čempionu.

REKLAMA

„Šiandien aš susigrąžinau savo karjerą į reikiamą kelią. Mes sugrįžome ten, kur norėjome būti, o tikslas išlieka tas pats – gauti Dillianui kovą dėl sunkiasvorių pasaulio čempiono titulo“, – kalbėjo „Matchroom“ vadybininkas Eddie Hearnas, pridėjęs, kad tikisi D.Whyte‘ą ringe dar kartą išvysti šią vasarą, o jo varžovu galėtų būti Deontay Wilderis, nesusitaręs su T.Fury dėl trečiosios tarpusavio dvikovos.

A.Povetkino ir D.Whyte‘o revanšinė kova turėjo įvykti dar praėjusių metų lapkritį, tačiau A.Povetkinas užsikrėtė COVID-19 virusu ir kova buvo atidėta.  

******

Įspūdingą pergalę iškovojo ir antruoju bandymu čempionu tapo Prancūzijos-Kamerūno kovotojas Francisas Ngannou (16-3 MMA, 11-2 UFC), kuris antrame raunde, praėjus vos 52 sekundėms, nokautavo buvusį čempioną Stipe‘ą Miočičių (20-4 MMA, 14-4 UFC)  ir atsirevanšavo jam už prieš tris metus patirtą pralaimėjimą teisėjų sprendimu.

Pirmą kartą S.Miočičius ir F.Ngannou susikovė 2018 m. sausį, kai „UFC 220“ turnyre S.Miočičius vieningu teisėjų sprendimu 50-44 privertė F.Ngannou patirti pralaimėjimą. Tą kartą F.Ngannou negalėjo sustabdyti S.Miočičiaus parvertimų, tačiau daug dėmesio joms skyręs afrikietis tos pačios klaidos nebedarė. Pirmojo raundo pradžioje kovotojai išlaikė atstumą ir buvo labai kantrūs.

Galiausiai F.Ngannou pradėjo atakuoti, o S.Miočičius sugėrė ne vieną varžovo smūgį. Narvo išorėję buvęs S.Miočičius galiausiai buvo parverstas ir sugėrė ne vieną stiprų F.Ngannou smūgį, tačiau galiausiai sugebėjo atsistoti ir šiek tiek nuramino aistras bei F.Ngannou puolimą. S.Miočičiaus kampas prieš antrąjį raundą teigė, kad jam reiktų daugiau atakuoti.

Savo kampe UFC pusvidutino svorio kategorijos čempiono Kamaru Usmano patarimų klausęs F.Ngannou antrojo raundo pradžioje atliko kombinaciją, po kurios S.Miočičius parkrito ir nors čempionas dar atsistojo, tačiau tuo metu F.Ngannou paleido dar vieną smūgių seriją. Ir kai S.Miočičius ėjo į priekį ir dar bandė smūgiuoti, F.Ngannou puikiai kontraatakavo ir „išjungė“ S.Miočičių.

REKLAMA

Kol teisėjas Herbas Deanas skubėjo nutraukti kovą ir sustabdyti F.Ngannou, pastarasis dar spėjo suduoti smūgį į ant žemės gulintį ir nereaguojantį S.Miočičių. UFC sunkiasvorių diviziono istorijoje tik Derrickas Lewisas (12) yra iškovojęs daugiau pergalių nokautais nei F.Ngannou, Junioras dos Santosas ir Cainas Velasquezas, kurie yra pasiekę 10 pergalių nokautais.

„Nežinau, ar galiu surasti žodį, kuris išreikštų mano jausmus, bet jaučiuosi išties nuostabiai“, – su šypsena veide sakė F.Ngannou.

F.Ngannou kalbėjo ir apie paskutinius momentus, kai S.Miočičius dar bandė atakuoti.

„Jis palietė mane su tuo smūgiu, bet aš atsitraukiau, kad persikraučiau. Jis padarė klaidą sekdamas mane, nes tada aš jį ir prigavau. Mes įdėjome daugybę darbo. Tiek aš, tiek visa komanda“, – sakė kovotojas.

F.Ngannou teigė, kad dabar yra pasiruošęs kovoti prieš buvusį pussunkio svorio kategorijos čempioną Joną Jonesą, kurį pats naujasis čempionas laiko geriausiu kovotoju istorijoje.

S.Miočičius UFC sunkiasvorių čempiono titulą iškovojo 2016 m. gegužę, kai nokautavo Fabricio Werdumą. Vėliau jis apgynė čempiono diržą prieš Alistairą Overeemą, Juniorą dos Santosą ir F.Ngannou ir nors 2018 m. liepą jis pralaimėjo Danieliui Cormier bei trumpam prarado savo titulą, tačiau sugrįžęs 2019 m. techniniu nokautu atsirevanšavo D.Cormier, o 2020 m. rugpjūtį dar kartą jį nugalėjo.

Dabar tai yra antras kartas, kai S.Miočičius netenka UFC sunkiasvorių titulo. F.Ngannou savo pergalių seriją pratęsė iki penkių bei per ją jis įveikė tokius kovotojus kaip Curtisą Blaydesą, buvusį čempioną Cainą Velasquezą, Juniorą Dos Santosą, Jairinho Rozenstruiką ir dabar S.Miočičių.

Pirmosios keturios šios serijos pergalės buvo iškovotos vidutiniškai per 40 sekundžių. Geriausia „UFC 260“ turnyro kova buvo pripažinta ir po 50 tūkst. JAV dolerių premijos gavo Tyronas Woodley ir Vicente‘as Luque, tuo tarpu po tokią pačią premiją už geriausius vakaro pasirodymus sulaukė F.Ngannou ir Seanas O‘Malley.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų