53
Kauno „Žalgiris“ – „Barcelona“ (nuotr. Fotodiena/Žygimanto Gedvilos)

Kauno „Žalgiris“ , praėjusią savaitę iškovojęs dvi skambias pergales Eurolygoje, ketvirtadienio vakarą stojo į kovą su paskutiniu metu buksuojančia „Barcelona“. Visas rungtynes komandų neskyrė daugiau nei 6 taškai, o lemiamais momentais pranašumą įrodę kauniečiai šventė trečiąją pergalę iš eilės.

53

Pirmus tris kėlinius aikštėje vyko lygi kova, nei viena komanda nebuvo išsiveržusi didesniu nei šešių taškų skirtumu.

Geriausiai aikštėje atrodė „Žalgirio“ įžaidėjas Lukas Lekavičius ir du puolėjai: Paulius Jankūnas bei Edgaras Ulanovas. Lemiamu momentu ranka nedrebėjo Artūrui Milakniui.

Visas rungtynių likimas sprendėsi paskutiniajame kėlinyje, kuriame netrūko ne tik aistrų, bet ir techninių pražangų, kurias užsidirbo Šarūnas Jasikevičius ir J. C. Navarro.

„Žalgiris“: L. Lekavičius (5atk. kam., 4 rez. perd.) ir E. Ulanovas po 17, P. Jankūnas 15, A. Milaknis 14, B. Motum ir L. Westermann (6 rez. perd.) po 8.

„Barcelona“: J. C. Navarro 17, P. Koponen ir T. Rice po 12, J. Doelleman ir V. Feverani po 11.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Rungtynių pradžia buvo sunki: varžovų lyderis T. Rice`as sėkmingai skirstė kamuolius komandos draugams, aikštėje nuo pradžių pasirodė P. Koponenas. Sužaidus 6 minutes, „Barceona“ pirmavo 13:15.

Nors puolime viskas sekėsi gan neblogai, gynyba šlubavo ir būtent tai labiausiai nepatiko Šarūnui Jasikevičiui. Per 8:30 min. „Žalgiris“ praleido 21 tašką.

Po pirmųjų 10-ties minučių „Barcelona“ pirmavo 18:24.

Antras kėlinys

Ketvirčio pradžioje sėkmingiau sekėsi „Žalgiriui“, kuris prie varžovų priartėjo iki dviejų taškų (22:24), o „Barcelona“ per vieną ataką prasižengė net tris kartus.

Sužaidus 3 su puse minutės Artūras Milaknis tritaškiu išlygino rezultatą (27:27).

Kevinui Pangosui teisėjai skyrė abejotiną nesportinę pražangą, nors prieš tai, atrodo, panašiame epizode T. Rice`as irgi stabdė L. Lekavičių, tačiau ten pražanga buvo paprasta.

Visas kėlinys buvo apylygis, dažnai keitėsi pirmaujanti komanda, o į didžiąją pertrauką komandos išėjo kauniečiams pirmaujant 39:38.

Trečias kėlinys

Trečiojo ketvirčio pradžioje vėl kiek sėkmingiau rungtyniavo „Barcelona“, kuri jau per kelias minutes išsiveržė į priekį (41:44).

Visas kėlinys buvo banguotas, vėl nei viena komanda labiau neišsiveržė į priekį, gerai rungtyniavo Lukas Lekavičius, kuris keletą kartų puikiai sudraskė varžovų gynybą, vieną po kitos pražangas provokavo Paulius Jankūnas.

Prieš lemiamą ketvirtį rezultatas buvo lygus 61:61.

Ketvirtas kėlinys

Ketvirtąjį kėlinį penkiais taškais be atsako pradėjo svečiai, o Šarūnas Jasikevičius iš karto paprašė minutės pertraukėlės.

Po jos į aikštę sugrįžę žalgiriečiai surengė spurtą ir išsiveržė į priekį 73:70.

Vis labiau į priekį bėgę kauniečiai po L. Westermanno perimto kamuolio ir taškų turėjo 8 taškų persvarą, tačiau T. Rice`o tritaškis skirtumą vėl sumažino (84:79).

Prieš rungtynes

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai prieš savaitę sensacingai parbloškė Maskvos „CSKA“, o po keleto dienų – ir Stambulo „Daruššafaka“.

Tuo tarpu Katalonijos ekipa per paskutines penkias rungtynes iškovojo vos vieną pergalę, paskutiniosiose rungtynėse Barselonoje, kur buvo žaidžiama prieš „Baskonia“ klubą, sirgaliai baltomis nosinaitėmis mojavo VIP ložėje sėdintiems klubo vadovams.

2-19. Toks yra „Žalgirio“ ir „Barcelona“ pergalių-pralaimėjimų balansas moderniosios Eurolygos istorijoje. Abi pergales kauniečiai iškovojo ne namie, o Katalonijoje. Paskutinį kartą „Žalgiris“ varžovus nukovė 2015-ųjų gruodį.

Rezultatyviausias kauniečių žaidėjas šiame sezone yra Paulius Jankūnas, renkantis po 12,6 taško per susitikimą, jis taip pat atkovoja po 6,3 kamuolio ir renka po 15,4 naudingumo balo (geriausias rezultatas komandoje).

„Bercelona“ gretose rezultatyviausiai rungtyniauja Tyrese`as Rice`as, kurio vidurkiai – 14,7 taško, 5,2 rezultatyvaus perdavimo ir 12,4 naudingumo balo per susitikimą.

Prieš ketvirtadienio rungtynes kauniečių strategas Šarūnas Jasikevičius pripažino, kad „Barcelona“ klubas nėra geriausios formos, tačiau pridūrė, kad tai vis tiek yra viena geriausių Europos komandų.