Dviejų pralaimėjimų atkarpą Europos taurės turnyro A grupėje nutraukė Panevėžio „Lietkabelio“ (4/5) krepšininkai.

Jie šį kartą namuose 96:89 (23:21, 24:23, 17:20, 32:25) nukovė Prancūzijos čempionate pirmaujančią Levalua Perės „Metropolitans 92“ (4/5) komandą, kuriai tai buvo trečioji nesėkmė per pastaruosius keturis mačus turnyre.

Šiomis rungtynėms baigėsi pirmasis ratas grupėje, o šį vakarą panevėžiečiams negalėjo padėti Gediminas Orelikas ir Djordje Gagičius.

„Lietkabelis“ geriau pradėjo rungtynes, kai po D. Giedraičio taškų šeštąją minutę pirmavo 18:8. Tačiau po to varžovai pelnė 11 taškų be atsako ir persvėrė rezultatą. Kėlinio pabaigoje šeimininkai situaciją stabilizavo ir jam pasibaigus atsiliko 23:21.

Antrajame kėlinyje šeimininkai leido varžovams pabėgti į priekį penkiais takais. Tačiau tada po tritaškį pataikė D. Giedraitis bei K. Žemaitis ir „Lietkabelis“ persvėrė rezultatą. Nedidelis skirtumas tarp komandų išsilaikė iki kėlinio pabaigos, kuriam pasibaigus „Lietkabelis“ pirmavo 47:44.

Po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai atleido žaidimas vadeles ir prancūzai netruko persverti rezultato bei atsiplėšti, o tai padėjo padaryti spurtas 9-0 (47:53). Netrukus skirtumas pasiekė ir beveik dviženklę ribą (49:58).

Nuo to momento panevėžiečiai susiėmė ir smeigė du tritaškius iš eilės (55:58). Tą patį pakartojo ir trečiojo ketvirčio pabaigoje ir galiausiai rezultatas tapo lygus – 64:64.

Ketvirtajame kėlinyje Panevėžio klubas sėkmingiau startavo ir netruko atsiplėšti (82:74). Vis dėlto, tai negarantavo lengvos mačo pabaigos. Priešingai, prancūzai susitikimo pabaigoje ėmė grėsmingai artėti ir skirtumas sumenko iki vieno dvitaškio (89:87). Tuo metu svarbų tritaškį pataikė Panagiotis Kalaitzakis (92:87).

Varžovai atsakė taikliais baudų metimais, o du taškus netrukus pridėjo Nikola Radičevičius, vėl sukurdamas 5 taškų atstumą (94:89). Oponentų tritaškis skriejo pro šalį, o pergalę įtvirtino taiklūs D. Giedraičio baudų metimai – 96:89.

Šiose rungtynėse nugalėtojai pataikė net 19 tritaškių. Tai jie padarė iš 36 bandymų (53 proc.). Tuo tarpu svečiai realizavo tik 21 proc. tolimų metimų (3/14).

„Lietkabelis“: Dovydas Giedraitis 25 (4/6 dvit., 5/8 trit., 2/2 baud., 5 kld.), Kasparas Berzinis 19 (5/9 trit.), Kristupas Žemaitis 18 (4/6 trit., 6 rez. perd.), Panagiotis Kalaitzakis 12, Vytenis Lipkevičius 9, Nikola Radičevičius 7.

„Metropolitans 92“: Miralemas Halilovičius 19 (9/12 dvit., 1/1 baud., 11 atk. kam., 28 n. b.), Willas Cummingsas 16 (6/6 baud., 5 rez. perd., 5 kld.), Tomeras Ginatas 12 (7 atk. kam.), Tony Crockeris 11, Vince‘as Hunteris 10.