Tragiškas laiškas iš baisiausios Italijos zonos braukia viltis dėl Tokijo žaidynių

Lombardijos regionas Italijoje tapo koronaviruso protrūkio Europoje židiniu, o dabar liga yra apėmusi visą Europą ir pasaulį. Sustojusį gyvenimą ir sporto pasaulį tikimasi išjudinti tik vasarą ir tai kelia milžinišką klausimą dėl Tokijo žaidynių ateities. Nors funkcionieriai įsikibę savo tiesos tvirtina, kad šios įvyks laiku, pandemijos epicentre gyvenantis italas tuo netiki.

Tarptautinės sporto žurnalistų federacijos (AIPS) prezidentas Gianni Merlo išplatino už širdies griebiančią žinutę, kuri aiškiai parodo, kad gyvenimas ir žmonių gerovė yra aukščiau visų sporto renginių.

Vyras įsikūręs apie 60 tūkst. gyventojų turinčiame Vigevano mieste, apie 30 kilometrų atstumu nutolusiame nuo Milano.

Tad jis patenka į vadinamąją „raudoną zoną“ – pačią pavojingiausią visoje Italijoje. Pateikiame visą sukrečiantį G. Merlo įrašą.

„Leiskite man pasakyti štai ką. Mano širdis toliau trokšta svajoti, kad žaidynės įvyks kaip suplanuota, nes tai reikštų, kad pasauliui pavyko suvaldyti koronavirusą. Bet aš gyvenu raudonoje zonoje, kurioje gyvenimas yra visiškai sustojęs ir matoma realybė sako, kad artimiausia ateitis bus visiškai kitokia.

Pažvelgiu iš savo penkto aukšto buto lango į Vigevano gatvę, vedančią į miesto centrą. Kartais pamatau kokį praeivį, girdžiu netoliese lojantį šunį. Tada užklumpa greitosios pagalbos sirenų košmaras. Jų labai daug ir jos tau siunčią baimės žinutę. Šiek tiek naujienų iš socialinės erdvės – jaunystės draugai miršta nuo prakeikto koronaviruso. Šeimos jų nematė nuo pat gydymo pradžios. Laidotuvės yra uždraustos. Kai kurios šeimos gauna urnas su pelenais, kad galėtų verkti namuose. Mes negalime išeiti ir patikrinti šių naujienų, bet daugelis pripažįsta, kad tai yra baisi tiesa.

Mirčių skaičius auga kiekvieną dieną, blogiau nei kare. Italijoje ekspertai teigia, kad infekcija piką pasieks tik šio mėnesio pabaigoje, galbūt net pirmoje balandžio pusėje. Tai reiškia, kad viskam stabilizuoti reikės dar trijų mėnesių. Kitos šalies tik neseniai pradėjo taikyti griežtus ribojimus visuomenei, tad ten viskas tęsis dar ilgiau.

REKLAMA

Tai mane verčia būti pesimistu, kalbant apie Tokijo žaidynes. Būtina greitai kalbėti apie planą B, nes šių metų vasaros sporto sezonas yra sugadintas.

Taip pat žinome, kokias pasekmes ši liga turi plaučiams. Tai gali užbaigti bet kurio atleto karjerą.

Tarptautinis olimpinis komitetas tikrai nenorės rizikuoti sportininkų ateitimi, todėl natūralu nukelti šio klausimo sprendimą vėlesniam laiku. Tačiau nereikia savęs apgaudinėti.

Pasaulio bendruomenė šiais metais turės sumokėti labai didelę kainą, kad įveiktų šią tragediją. Sportas yra sudedamoji visuomenės dalis ir taip pat turės kentėti. Jis atsigaus greičiau, jeigu turės aiškias idėjas.

Gyvenu raudonoje koronaviruso pavojaus zonoje ir bijau, kad ši vasara bus be olimpinių žaidynių“, – rašo jis.

Kovo 19 d. ryto duomenimis Italijoje užsikrėtimų nuo koronaviruso jau yra daugiau nei 35 tūkst., beveik trys tūkstančiai jų baigėsi mirtimi.

Nors dėl karantino ir valstybių sienų politikos atšaukiamos treniruočių stovyklos, nors nukeliamos kai kurios kvalifikacinės Tokijo olimpinių žaidynių varžybos, nors sportininkams gali keistis atrankos keliai, Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) išlieka ramus ir oficialiai teigia, kad Tokijo olimpinės žaidynės įvyks ir numatyta data nesikeis – didžiausia ir ketverius metus laukiama sporto šventė prasidės liepos 24 d.

Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe ir TOK nuolat kartoja, kad pasiruošimas žaidynėms vyksta taip, kaip ir planuota ir nieko nesiruošiama keisti.

Olimpinės jų ramybės nedrumsčia ir tai, kad daugelis pasaulio sporto lygų, sustabdžiusių čempionatus, juos pratęsti tikisi vasarą ir jeigu reikės, ketina žaisti iki pat rugpjūčio.

Apie tai užsiminė NBA, UEFA Čempionų lygos vadovai ir kiti.

Dėl to, kad leistų visoms lygoms pasibaigti sezonus, UEFA šią vasarą turėjusį vyktį Europos čempionatą perkėlė į 2021 m. ir dėl to praras bent 300 mln. eurų.

Šiuo metu kelialapius į Japonijos sostinę yra iškovoją 23 Lietuvos sportininkai.

Japonijoje skaičiuojami 986 susirgimo atvejai.


Rašyti komentarą...
S
Sabina
2020-03-19 20:01:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Italai labai juokiesi iš pradžių o dabar labai verkia
Atsakyti
0

V
Vaida i
2020-03-21 05:23:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Yra dėl ko pergyventi ,dėl žaidynių...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų