0

Kauno „Žalgiris“ (0/1) sugebėjo panaikinti dviženklį deficitą, tačiau Darjušo Lavrinovičiaus metimas aidint finalinei sirenai pergalės neatnešė. Joano Plazos auklėtiniai svečiuose 66:67 (13:22, 20:21, 16:11, 17:13) nusileido Atėnų „Panathinaikos“ (1/0) klubui su Jonu Mačiuliu ir nesėkme pradėjo Eurolygos „Top 16“ etapo kovas.

Po pirmojo antrojo etapo turjo Kauno klubas E grupėje užima penktąją vietą.

„Žalgiris“ susitikimą pradėjo tokiu startiniu penketu: Ibrahimas Jaaberas, Marko Popovičius, Tremmellas Dardenas, Paulius Jankūnas ir Darjušas Lavrinovičius.

Pirmuosius taškus Kauno klubui jau pirmoje atakoje tolimu metimu pelnė M.Popovičius. Kroatas puikiai žaidė ir gynyboje – perimdamas kamuolį jis dukart nutraukė varžovų atakas. Beveik pustrečios minutės trukusią „Panathinaikos“ tylą tritaškiu nutraukė J.Mačiulis. Nors jau kitoje atakoje D.Lavrinovičius padidino pranašumą, tačiau Dimitrio Diamantidžio tolimas šūvis ištirpdė jį iki minimumo (6:7). Be klaidų atakavę Atėnų klubo snaiperiai tęsė spurtą – po Jasono Kapono metimo iš tolimos distancijos aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį 9:7.

Sėkmingos „Panathinaikos“ atkarpos nenutraukė ir J.Plazos surengta minutės pertraukėlė – po jos graikai tiksliai užbaigė dar dvi atakas. 4 minučių badą nutraukė T.Dardenas (9:13). Išprovokavęs varžovo pražangą abu baudos metimus realizavo J.Mačiulis, o kitoje atakoje dvitaškiu iš po krepšio atsakė P.Jankūnas. Graikai „Žalgirio“ gynyboje rasdavo vis daugiau spragų – po Marcuso Bankso ir Stephane‘o Lasme prasiveržimų „Panathinaikos“ atitrūko 19:11. Po minutės pertraukėlės Mindaugas Kuzminskas atidarė savo taškų sąskaitą, tačiau aidint pirmojo ketvirčio sirenai Michaelas Bramosas pataikė tritaškį, „Žalgirio“ deficitas buvo 9 taškai – 13:22.

Antrajame kėlinyje aktyviu žaidimu pasižymėjo Oliveris Lafayette‘as – 4 amerikiečio taškai paeiliui aptirpdė atsilikimą (17:22). Aikštės kampe laisvas paliktas J.Kapono smeigė tritaškį, tačiau tuo pačiu atsakė ir O.Lafayette‘as (20:25). Atėnuose tęsėsi tolimų metimų serija – M.Kuzminskas tritaškiu dar labiau sumažino deficitą (23:25), tačiau „Panathinaikos“ snaiperis J.Kapono į tai atsakė trim tolimais šūviais ir išvedė savo komandą į priekį rekordine persvara (34:23).

„Žalgirio“ paprašyta minutės pertraukėlė situacijos aikštėje nekeitė – J.Kapono tęsė individualų šou, dvitaškį pridėjo ir J.Mačiulis (38:23). Kauniečiai bandė atsitiesti – 5 taškus pelnė T.Dardenas, tritaškį pridėjo Kšištofas Lavrinovičius ir „Žalgirio“ deficitas sumažėjo iki vienženklio. Vis dėlto, toks skirtumas ilgai neišbuvo – kitoje aikštės pusėje po krepšiu sėkmingai prasiveržė Roko Leni Ukičius (43:32). Paskutinėmis skundėmis mesdamas iš toli varžovo pražangą išprovokavo I.Jaaberas, tačiau gynėjas realizavo vos vieną metimą iš trijų. Įpusėjus susitikimui „Žalgiris“ atsilikinėjo 33:43.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos čempionai demonstravo radikaliai pasikeitusį žaidimą – jie pustrečios minutės trukusią atkarpą laimėjo 10:2 ir ėmė kvėpuoti varžovams į nugarą (43:45). Visiškai svečiams perimti iniciatyvos neleido pagrindinis „Panathinaikos“ ginklas – tolimi metimai. Juo pasinaudojęs M.Bramosas kiek padidino savo ekipos pranašumą (48:43). Abi komandos nesugebėjo per 24 sekundes surengti atakos.

P.Jankūnas prasiveržęs po krepšiu metimu kaire ranka vėl sumažino skirtumą iki 3 taškų, tačiau aikštės šeimininkai varžovų arčiau neprisileido – po S.Lasme baudos metimo „Panathinaikos“ persvara šoktelėjo iki 7 taškų (54:47). Abi komandos dažnai klydo ir taškus rinko nuo baudų metimo linijos. P.Jankūnas po varžovo pražangos dviem tiksliais metimais sušvelnino atsilikimą ir tai buvo paskutiniai „Žalgirio“ taškai trečiajame ketvirtyje – I.Jaabero metimas aidint sirenai buvo netikslus, o „Panathinaikos“ pirmavo 54:49.

Nors paskutinį ketvirtį aikštės šeimininkai pradėjo dėjimu, tačiau M.Kuzminsko blokas ir 5 K.Lavrinovičiaus taškai iš eilės įkvėpė „Žalgirį“ naujam spurtui (54:56). Gynyboje sėkmingai sužaidė kamuolį iš varžovo perėmęs O.Lafayette‘as, o vėliau toje pačioje atakoje Kostas Tsartsaris prasižengė prieš M.Kuzminską, kuris realizavęs abu baudos metimus po ilgos pertraukos išlygino rezultatą (56:56). Aikštėje vyko atkakli ir kieta kova, 3 minutes nė vienam klubui nepavyko pelnyti taškų. Galiausiai „Žalgiris“ pirmą kartą šiose rungtynėse išsiveržė į priekį – K.Lavrinovičius pataikė tritaškį, visai netrukus jo pavyzdžiu pasekė ir M.Popovičius (62:58).

J.Kapono dviem baudos metimais sumažino „Panathinaikos“ deficitą iki 2 taškų, tačiau ketvirtojo kėlinio „Žalgirio“ lyderis K.Lavrinovičius nesunkiai rado spragą varžovų gynyboje. Arenoje susirinkusius sirgalius ant kojų sukėlė tolimą šūvį pataikęs M.Banksas (63:64). Abi ekipos apsikeitė taikliais dvitaškiais, o kiek vėliau varžovo pražangą išprovokavęs M.Banksas pataikė vieną metimą ir atstatė rungtynių pusiausvyrą (66:66).

Paskutinę kėlinio minutę po S.Lasme baudos metimo aikštės šeimininkai susigrąžino pranašumą (67:66). Kitoje atakoje K.Lavrinovičiaus metimas iš po krepšio buvo netaiklus, o M.Popovičiaus bandymas ištraukti kamuolį iš užribio buvo nesėkmingas. Likus pusei minutės „Panathinaikos“ turėjo kamuolį savo rankose. Kauniečiai stengėsi neprasižengti ir tai atnešė naudos – likus žaisti kiek mažiau nei 7 sekundes iki rungtynių pabaigos, pražanga puolime prieš I.Jaaberą buvo nubaustas M.Banksas. Lemiamas metimas buvo patikėtas D.Lavrinovičiui, tačiau puolėjo dvitaškis skriejo pro šalį. Rezultatu 67:66 pergalę iškovojo Atėnų klubas.

J.Mačiulis per 28 minutes pelnė 7 taškus (1/2 dvit., 1/4 trit., 2/2 baud. met.), atkovojo 3 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, triskart suklydo, blokavo varžovo metimą, 3 sykius išprovokavo varžovo pražangą, 4 kartus prasižengė ir surinko 7 naudingumo balus.

„Žalgiris”: K.Lavrinovičius 13, T.Dardenas 12, P.Jankūnas (6 atk. kam.) 9, I.Jaaberas 8, M.Kuzminskas ir O.Lafayette’as po 7, M.Popovičius 6, D.Lavrinovičius 4.

„Panathinaikos“: J.Kapono (4/6 trit.) 16, M.Bramosas (5 atk. kam.) 15, S.Lasme 14, M.Banksas 8, J.Mačiulis 7, D.Diamantidis 3, R.Ukičius 2.