Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) intrigos nepašykštėjo antrosios ir septintosios geriausių reguliariojo sezono komandų susidūrimas. Antrajame ketvirtfinalio serijos mače Jonavos „CBet“ namie 90:96 (23:20, 30:21, 22:28, 15:27) krito prieš Vilniaus „Rytą“.

Rungtynės startavo karštai – Tauras Jogėla dvi technines pražangas surinko vos per pusantros minutės ir buvo priverstas palikti rungtynes, Gytis Radzevičius kietai stabdė Edviną Šeškų ir užsidirbo nesportinę nuobaudą. Vilniečiai mačą pradėjo kiek geriau (14:7), tačiau atsiliekančiųjų vaidmenyje atsidūrė dar nesibaigus pirmam kėliniui – 19:21.

Šeimininkai ir toliau nemažino apsukų bei po Justo Furmanavičiaus dvitaškio jau turėjo dviženklį pranašumą – 39:28. Nesportinę pražangą užsidirbo ir Javinas DeLaurier, o „CBet“ iki ilgosios pertraukos tik padidino savo persvarą (53:41).

Komandoms grįžus iš rūbinių Ousmane’as Drame pataikė trečiąjį savo tritaškį, baudų metimus realizavo Ryanas Larsonas – 68:55. Trečiojo kėlinio pabaigoje „Rytas“ priartėjo, o į Diante Garretto tritaškį nuo lentos tolimu metimu atsakė ir Margiris Normantas – 69:75.

Lemiama atkarpa taip pat startavo tritaškiais, kuriuos šįkart geriau metė „Rytas“. Justinas Gorhamas vienu iš tokių šūvių išlygino rezultatą (78:78). Vilniečiai po ilgos pertraukos į priekį išsiveržė sėkmingu Marcuso Fosterio reidu – 83:81.

„CBet“ dar kartą truktelėjo į priekį, tačiau J. Gorhamo ir M. Fosterio tritaškiai grąžino iniciatyvą „Rytui“ (89:88). Emocijos vėl išsiliejo likus žaisti minutę, kai apsižodžiavę Edvinas Šeškus ir J. Gorhamas nubausti techninėmis pražangomis. Likus žaisti 21 sekundę „Ryto“ pranašumą padvigubino R.J. Cole’o tritaškis (96:90), nulėmęs rungtynių baigtį.

Jonavos klubas vertėsi ne tik be anksti save eliminavusio T. Jogėlos, bet ir be susižeidusio Strahinja Mičovičiaus.

„X faktoriumi“ „CBet“ gretose tapo snaiperiu virtęs O. Drame – 24 minutės, 16 taškų (3/4 dvitaškių, 3/3 tritaškių, 1/2 baudų metimų), 7 atkovoti, 3 perimti ir prarastas kamuolys, 6 rezultatyvūs perdavimai, blokas, 4 pražangos bei 29 naudingumo balai.

Sostinės ekipa turėjo labiau įprastą lyderį. M. Fosteris per 26 minutes surinko 25 taškus (5/7 dvitaškių, 5/10 tritaškių, 0/1 baudos metimo), 4 atkovotus ir prarastą kamuolį, 3 rezultatyvius perdavimus, 2 pražangas ir 22 naudingumo balus.

„Rytas“ gausius tritaškius laidė 41 procento taiklumu (15/37), prie to pridėjęs ir laimėtą kovą dėl kamuolių – 37:31. Naudingumo balais svečiai šeimininkus pranoko 109:102.

Pirmasis serijos mačas susiklostė visiškai kitaip – tuomet po ilgosios pertraukos siautę Giedriaus Žibėno auklėtiniai triumfavo net 110:77. Reguliariajame sezone vilniečiai taip pat dominavo tarpusavio mūšiuose (101:89, 110:88 ir 98:85).

Pusfinalyje „Rytas“ susitiks su Vilniaus „Wolves“ ir Klaipėdos „Neptūno“ poros nugalėtojais.