Sunkiausias Donato Motiejūno sezonas karjeroje, kas toliau?

37 rungtynės sezone, nugaros trauma, operacija, mainai, kurie vėliau buvo atšaukti ir priverstinis atsisakymas atstovauti Lietuvos rinktinei Rio de Žaneiro olimpiadoje. Sunkus, daug psichologinių jėgų pareikalavęs buvo pastarasis Donato Motiejūno sezonas.

Donatas Su Terrence`u Jonesu ir naujoku Mantrezlu Harrellu turėjo suformuoti pavojų kiekvienam varžovui keliančią sunkiojo krašto puolėjo poziciją, o „Rockets“, su Jamesu Hardenu ir Dwightu Howardu priešakyje pasvajodavo net apie NBA viršūnę.

Lietuvio gebėjimas atakuoti iš toliau, žaidimas nugara ir aikštės matymas puikiai tiko prie Hiustono puolimo schemų. Tačiau „Hiustonai, mes turime problemą!“ D-Mo sezono startui nebuvo pasirengęs. Nugaros trauma lėmė 20 praleistų sezono pradžios rungtynių.

Gruodį D. Motiejūnas grįžo į aikštę, tačiau ne toks, koks norėtųsi: sulėtėjęs, ne geriausios formos. Po 13 minučių gruodį 13-oje rungtynių sužaidęs lietuvis pelnydavo po 5,6 taško. Tada vėl 25 praleistos rungtynės.

Amerikietiški kalneliai tai kilo aukštyn, tai leidosi žemyn. Asmeninių nesėkmių kulminaciją D-Mo pasiekė NBA mainų metu. Jis buvo iškeistas į Detroito „Pistons“. Tai buvo staigmena ne tik lietuviui, bet ir Hiustono sirgaliams, kurie ilgalaikėje perspektyvoje žaidėją matė komandoje.

REKLAMA

Tačiau tai dar nebuvo pabaiga. Detroito klubas mainus anuliavo, nes naujasis narys nesugebėjo „praeiti“ medicininės patikros. Tada D-Mo supyko. „Kalbėsiuosi su agentu ir teisininkais. „Pistons“ turėjo priėjimą prie mano medicininių įrašų, todėl viską žinojo. Jie sumažino mano vertę. Medicininė patikra buvo tikras pokštas. „Pistons“ turės pasiaiškinti už savo veiksmus“, – tada kalbėjo lietuvis.

Po nepavykusių mainų – sugrįžimas į komandą, kuri tave išmainė, kuri tavęs atsisakė. „Žiūriu į tai, kaip į verslą. Čia – mano namai. Kodėl nesidžiaugti sugrįžus namo? Mano santykiai su „Rockets“ sirgaliais yra nuostabūs“, – „Fox sports“ sakė lietuvis.

41-41. Tokiu pergalių ir pralaimėjimų santykiu sezoną užbaigė Hiustono „Rockets“. Tai reiškė susitikimą su čempionų titulą gynusiais ir NBA reguliariojo sezono pergalių rekordą pasiekusiais Oklando „Warriors“. O tai praktiškai reiškė ir sezono pabaigą. Pralaimėjimas serijoje 4-1 nesėkmingą „Raketų“ ir D-Mo 2015-16 kelionę užbaigė. Atkrintamosiose „kapitonas kablys“ metė po 8,8 taško, atkovojo po 5,2 kamuolio ir atliko po 1 rezultatyvų perdavimą.

Tačiau sezonas neužbaigė nežinomybės. Šiuo metu Donatas Motiejūnas yra apribotas laisvasis agentas ir vis dar neturi klubo. Realiausia, kad lietuvis liks Hiustone, tačiau ko galima tikėtis iš komandos, kuri jau kartą tave išmainė. Iš komandos, kurioje žvaigždės turi išskirtinių privilegijų. Kaip pavyzdžiui Jamesas Hardenas, kuris, kaip paaiškėjo po sezono, su komanda net autobusu į kai kurias išvykos rungtynes nevykdavo.

Vasara – kupina nežinomybės. Vis dar laukdamas kontrakto D-Mo buvo priremtas prie sienos Lietuvos krepšinio federacijos ir turėjo atsisakyti Olimpinių Žaidynių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų