tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
29
M. Valčiukaitė (nuotr. Manto Stankevičiaus)

„Norėjau pasakyti sudie, bet pasakyti sudie negaliu, nes visada jausiuosi šitos sporto bendruomenės dalimi, todėl tariu au revoir“, – šie irkluotojos Mildos Valčiukaitės pasakyti žodžiai Lietuvos sporto apdovanojimų šventėje tapo stipriausiu vakaro pareiškimu.

29

„Norėjau pasakyti sudie, bet pasakyti sudie negaliu, nes visada jausiuosi šitos sporto bendruomenės dalimi, todėl tariu au revoir“, – šie irkluotojos Mildos Valčiukaitės pasakyti žodžiai Lietuvos sporto apdovanojimų šventėje tapo stipriausiu vakaro pareiškimu.

REKLAMA

M. Valčiukaitei dar tik 27-eri, bet ji nusprendė baigti sportininkės karjerą. Pagrindinis tokio sprendimo motyvas – traumos.

Kartu su porininke Donata Karaliene Milda Valčiukaitė Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse laimėjo bronzos medalius, Tokijuje buvo ketvirtos ir šiemet Lietuvos sporto apdovanojimuose išrinktos metų komanda.

M. Valčiukaitė yra ir pasaulio, Europos čempionatų nugalėtoja bei prizininkė, universiados nugalėtoja.

Tačiau už šių pergalių slypi ne tik sunkus ir atkaklus darbas, bet ir nepakeliamos kančios. Prieš metus M. Valčiukaitei teko atlaikyti nugaros operaciją, iškęsti ilgą reabilitacijos periodą. Sportininkė prisipažino vienu metu nerimavusi, kad gali netgi nevaikščioti.

REKLAMA

„Stuburo ligos ir operacija yra problemos, kurios lieka su tavimi visam gyvenimui. Ar sportuosiu ar ne – savimi teks rūpintis ir prisižiūrėti visada“, – kalbėjo irkluotoja.

REKLAMA

Spalio mėnesį apie karjeros pabaigą paskelbė ir M. Valčiukaitės širdies draugas irkluotojas Saulius Ritter.

Bet olimpinė prizininkė sako, kad draugo pasirinkimas jos sprendimui įtakos neturėjo: „Jei būčiau turėjusi noro, tikrai sportuočiau. Sauliaus karjeros pabaiga mano pasirinkimui įtakos neturėjo. Tačiau jis mane supranta ir labai palaiko.“

M. Valčiukaitės pareiškimas Sporto apdovanojimuose nustebino visus.

Visgi geriausia metų sportininke išrinkta penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė palaikė kolegės pasirinkimą: „Man tai buvo netikėta naujiena, bet turime gerbti kiekvieno sportininko apsisprendimą ir jį palaikyti. Reikia pasakyti Mildai didelį ačiū už tai, kad garsino Lietuvą, kad parvežė tiek medalių. Turime būti dėkingi tokiems žmonėms.“

REKLAMA

Pati M. Valčiukaitė prisipažino, kad dabar mėgaujasi kitokiu gyvenimo būdu, leidžia sau ilgiau pavakaroti ir didesnį dėmesį skiria poilsiui.

„Kai atsigręži atgal ir pasižiūri į nueitą sportinį kelią – tuo metu man viskas atrodė negerai, visada jaučiausi netinkamai pasiruošusi. Dabar galvoju: kodėl gi neįvertinau to ir nepasimėgavau? Galėjau ne tik siekti rezultato, bet į viską žvelgti kur kas plačiau, – susimąstė irkluotoja. – Sportas turi ir šalutinį poveikį. Traumos, kurias patyriau, buvo gana rimtos. Esu tikra, kad norint tęsti karjerą man prireiktų ne tik pagalbos iš šalies, bet ir didžiulių pastangų bandant išlaikyti esamą lygį ir sportinę formą. Pastaruoju metu mane išsunkė ir nesklandumai irklavimo federacijoje. Todėl priėmiau tokį sprendimą. Dabar gyvenu studentišką gyvenimą, leidžiu sau ilgiau pavakaroti. Noriu pabaigti studijas universitete ir realizuoti save kitoje gyvenimo srityje.“

REKLAMA
REKLAMA

Komandos draugės sprendimas nustebino ir M. Valčiukaitės bendražygę D. Karalienę. Jai dabar teks ieškoti kitos komandos draugės dvivietės valties įguloj,

„Kaip sureagavo Donata? Mes su ja apie tai dar nekalbėjome, bet ši žinia jai neturėtų būti naujiena. Žinoma, Lietuvoje nėra tiek daug irkluotojų moterų, jog lengvai pasirinktum porininkę. Bet Donata stipri ir individualiame irklavime. O jeigu ras naują porininkę, tikiuosi greitai prisitaikys viena prie kitos. To jai ir palinkėsiu“, – teigė M. Valčiukaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų