Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lygumų slidininkui Tautvydui Stroliai iki savo svajonės dalyvauti žiemos olimpiadoje lieka visai nedaug laiko. Bilietą kišenėje turintis sportininkas su nekantrumu laukia starto Pekine.

Lygumų slidininkui Tautvydui Stroliai iki savo svajonės dalyvauti žiemos olimpiadoje lieka visai nedaug laiko. Bilietą kišenėje turintis sportininkas su nekantrumu laukia starto Pekine.

REKLAMA

26-erių T. Strolia buvo arti to, kad startuotų dar 2018 m. vykusiose žaidynėse Pietų Korėjoje, tačiau tada jam kelią užkirto, kad ir kaip įdomiai skambėtų, jo vyresnis brolis Mantas.

T. Strolia olimpiniame atrankos reitinge broliui nusileido vos keliais taškais. Nors pats T. Strolia pripažįsta, kad buvo gana apmaudu, kai iki bilieto pritrūko daugmaž kelių sekundžių, bet, vadinasi, šiuo atveju brolis buvo greitesnis ir jis turėjo važiuoti į P. Korėją.

Strolių šeimą galima pavadinti tikrais slidinėjimo puoselėtojais Lietuvos padangėje. Tėtis pats yra buvęs biatlonininkas, o mama Kazimiera Strolienė yra buvusi Lietuvos slidinėjimo rinktinės trenere. Pati ji dvejose žaidynėse ji dalyvavo kaip biatlonininkė (1992 ir 1994 m.), vienose – kaip slidininkė (1988 m.)

REKLAMA

Ar būtent vos ne šeimos tradicija ir jaunąjį Tautvydą pastūmėjo stotis ant slidžių vaikystėje?

„Nebuvo taip, kad aš ten pats ant jų labai lipau vaikystėje. Tiesiog šeima paskatino pabandyti, juk patys moką tą daryti puikiai ir, ko gero, tarsi sakė, jog duosime ir tau slides“, – kalbėdamas su portalu tv3.lt sakė T. Strolia.

„Iš pradžių nebuvo labai lengva. Tikrai nebuvo taip, kad iškart labai mėgau, puikiai sekėsi slidinėti. Bet jau paauglystėje viskas pasidarė lengviau“, – pridūrė T. Strolia.

Banguoti rezultatai ir patirtis Norvegijoje

Praėję metai slidininkui buvo gana permainingi. Pats T. Strolia pripažįsta, kad asmeninių rezultatų ne itin pavyko pagerinti.

„Banguoti metai, tad tokie ir rezultatai. Nebuvo, kad itin pagerinčiau asmeninius laikus. Nors įdėjau ir pastangų, ir darbo. Matysime, kaip bus, dar yra laiko pasiruošti. Mano tikslai didesni ir norėtųsi čiuoži greičiau nei dabar pavyksta“, – tikino sportininkas.

REKLAMA
REKLAMA

T. Strolia savo karjerą yra bandę semtis patirties ir tikroje slidinėjimo šalyje – Norvegijoje. Sportininkas prieš keletą metų ten praleido bemaž tris mėnesius, kur sėmėsi žinių bei norėjo tobulėti.

„Taip tada susiklostė kad sportavau čia vienas, kartais trūko motyvacijos ir konkurencijos, tad norėjau įgauti naujo impulso, todėl išvažiavau. Radau kur prisijungti prie klubo, ten buvo puikūs treneriai, pajėgūs slidininkai šalia. Puiki patirtis ir geros pamokos“, – pasakojo T. Strolia.

Lygumų slidininkui, kaip ir daugeliui jo kolegų, dažnai tenka treniruotis svetur. Štai ir prieš Pekiną laukia trumpa stovykla Italijoje.

Per sezoną teko treniruotis Suomijoje, Austrijoje, pabuvoti ir snieguotoje Šveicarijoje.

„Visą pavasarį, vasarą rengiausi Ignalinoje, o paskui sekė stovyklos“, – pasakojo T. Strolia.

Paskutiniame praėjusių metų starte pasaulio taurės varžybų etape Šveicarijoje Tautvydas Strolia sprinto rungtyje buvo 75-as (2:39.03) tarp 80 sportininkų.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau 2021-ųju pradžioje Vokietijoje vykusio pasaulio slidinėjimo čempionato vyrų komandinio sprinto varžybose T. Strolia poroje su Modestu Vaičiuliu pasirodė neblogai ir užėmė 26-ąją vietą.

Buvo ir geras rezultatas Estijoje, kur 10 km lenktynėse laisvuoju stiliumi T.Stroliar finišavo 6-as (24:21.9).

Kaip pats sportininkas pripažįsta, gana banguoti rezultatai.

Nuo vaikystės sportuojantis T. Strolia tikina, kad ir pačiam norėtųsi rodyti geresnius ir stabilesnius rezultatus, tačiau, nepaisant visko, motyvacija sportuoti niekur nedingo. 

Kaip tikina olimpietis, padeda ir Lietuvos slidinėjimo asociacija, organizuojanti stovykla bei padedanti finansiškai.

„Tikrai padeda, rūpinasi, man, kaip sportininkui, nuo to lengviau. Bet, žinoma, sportuoju juk ne dėl pinigų, o dėl to, kad man tai patinka, norisi tobulėti ir bandyti pagerinti rezultatus“, – sakė slidininkas.

Tikslai Pekine ir konkurencijos trūkumas

Debiutui žiemos olimpiadoje besirengiantis sportininkas atviras – Pekine jo tikslai bus gana kuklūs. 

REKLAMA
REKLAMA

„Tikslai yra tokie, kad distancijoje labiau kreipsiu dėmesį į laiką. Norėtųsi važiuoti stabiliai ir nepralaimėti lyderiui daugiau nei keturių minučių. O, kokia bus vieta, matysime. Norint užimti gerą vietą jau reikės atsilikimą mažinti iki minutės ar dviejų. 

Taip jau yra, kad per trumpą laiką iki žaidynių nepradėsiu važiuoti kur kas greičiau“, – atviravo olimpietis.

T. Strolia Pekine startuos sprinto rungtyje (1,5 km) bei komandinėje estafetėje poroje su Modestu Vaičiuliu. Planuose yra ir startas 15 km klasikinio stiliaus rungtyje.

Pats T. Strolia kalbėdamas apie slidinėjimą bei šios sporto šakos padėtį mūsų šalyje tikino, kad pagrindinė bėda yra konkurencijos trūkumas, kadangi tai padėtų tobulėti geriau.

„Bet kur didesnė konkurencija padeda. Tad taip ir mūsų sporto šakoje, tikrai trūksta“, – teigė sportininkas.

Nepaisant to, slidininkas su nekantrumu laukia savo debiuto žiemos olimpinėse žaidynėse. Ten jį įdėmiai stebės ir visa šeimyna. Anot paties sportininko, patarimų ir pagalbos jis iš mamos ar vyresnio brolio tikrai sulaukia.

REKLAMA
REKLAMA

O galbūt faktas, kad šeimynoje tiek patyrusių slidininkų prideda papildomo spaudimo varžybose?

„Net nežinau. Kad turbūt ne, kažkaip stengiuosi susikaupti ir daryti savo darbą. To papildomo didelio spaudimo nelabai jaučiu“, – sakė T. Strolia.

Pekino žiemos olimpinės žaidynės vyks vasario 4-20 dienomis. TV3 kanalų grupė yra oficiali olimpiados transliuotoja Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų