41
Pasaulio čempionato atranka: Lietuva – Škotija (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Daugiau kaip du tūkstančiai škotų tribūnuose ir įvarčius mušantys futbolininkai aikštėje. Tokį vaizdą buvo galima pamatyti penktadienį Vilniuje. Lietuvos rinktinė 0:3 (0:2) pralaimėjo pasaulio čempionato atrankos rungtynes Škotijos komandai.

41

Lyginant su pastarosiomis Lietuvos rinktinės rungtynėmis prieš slovakus, į starto sudėtį po diskvalifikacijų grįžo gynėjas Egidijus Vaitkūnas ir saugas Artūras Žulpa. Kortelių ankstesniuose mačuose prisirinkusį Nerijų Valskį atakos smaigalyje pakeitė Darvydas Šernas.

Prieš mačą tylos minute pagerbtas kovą su sunkia liga pralaimėjusios Lietuvos futbolo federacijos (LFF) komunikacijos vadovės Vaivos Zizaitės atminimas.

Rungtynes sausakimšame LFF stadione aktyviau pradėjo šeimininkai, bet pirmąjį rimtesnį pavojų sukūrė svečiai. 6-ąją minutę iš toli šalia vartų šovė Leighas Griffithsas. 9-ąją minutę panašiai mušė ir Stuartas Armstrongas.

Kitose baudos aikštelėje meistriškai sužaidė Arvydas Novikovas. Saugas užsikirto kamuolį, smūgiavo į artimąjį kampą, bet į vartus nepataikė.

Be žvalgybos. Tęsėsi tokia kova. Kamuolį virš vartų paleido ir Matthew Phillipsas, po smūgio griebęsis už galvos. 15-ąją minutę šalia vartų mušė S. Armstrongas.

Žaidimas šiek tiek apsiramino. Netoli škotų vartų skirtas baudos smūgis. Patranką į viršutinį vartų kampą paleido A. Novikovas. Vartininkas Craigas Gordonas smūgį atrėmė. Panašiu bandymu atsakė S. Armstrongas. Jis į vartus nepataikė.

Futbolininkas 25-ąją minutę neklydo po kampinio, nukreipęs kamuolį į vartus. 1:0, svečių iš Škotijos naudai.

30-ąją minutę rezultatas tapo 2:0. Įvarčio autorius – Andy Robertsonas, pasižymėjęs puikiu smūgiu iš toli į viršutinį vartų kampą.

Rungtynės visiškai nurimo. Antrojo kėlinio pradžioje profilaktiškai iš toli mušė S. Armstrongas.

60-ąją minutę greta vartų smūgiavo Vykintas Slivka.

69-ąją minutę Lietuvos rinktinės sudėtyje po ilgos pertraukos pasirodė sunkią traumą išsigydęs Lukas Spalvis.

Netrukus teko rimtai padirbėti Lietuvos rinktinės vartininkui Ernestui Šetkui, atrėmusiam tolimą škotų smūgį.

3:0. Trečiąjį tašką padėjo puikų slalomą pro lietuvių gynybą surengęs Londono „Crystal Palace“ saugas Jamesas McArthuras.

Rungtynių pabaigoje tribūnos, kuriose buvo įsikūrę lietuviai, pastebimai ištuštėjo.

Per pridėtą laiką ir toliau rimtai plušėjo E. Šetkus, porą kartų išgelbėjęs Lietuvos rinktinę.