Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Utenos „Juventus“ vadovai atviri – krepšinio klubas, nusisukus kai kuriems rėmėjams, turi skolų. Nepaisant to, uteniškiai tikisi suburti panašaus pajėgumo komandą. Ir ją sulipdyti. To „Juventus“ praėjusiame sezone padaryti nepavyko.

Utenos „Juventus“ vadovai atviri – krepšinio klubas, nusisukus kai kuriems rėmėjams, turi skolų. Nepaisant to, uteniškiai tikisi suburti panašaus pajėgumo komandą. Ir ją sulipdyti. To „Juventus“ praėjusiame sezone padaryti nepavyko.

REKLAMA
REKLAMA

Aišku dėl trijų krepšininkų

„Juventus“ ir kitą sezoną žais Dovis Bičkauskis, 18-metis uteniškis Ugnius Nikitinas bei amerikietis Kenny Gainesas.

Pirmieji du turi sutartis su „Juventus“, trečiasis pernai sutiko su uteniškiu pasiūlymu „1+1“. „Juventus“ planuoja pasinaudoti galimybe pratęsti bendradarbiavimą. K. Gaineso sutartyje numatyta išpirka, bet klubo vadovai tikisi, kad ja niekas nepasinaudos.

REKLAMA
REKLAMA

„Rizikuojame, nes krepšininkas žais po sunkios traumos. Nežinome, koks jis bus, bet tai, ką matėme praėjusiais metais, mums tikrai paliko įspūdį. Išlydėdami K. Gainesą namo, sutarėme, kad jis grįš ir taps naudingiausiu Lietuvos krepšinio lygos (LKL) žaidėju“, – šypsojosi „Juventus“ direktorius Eimantas Skersis.

Sutartis baigėsi su Arvydu Šikšniumi, bet klubas norėtų išlaikyti krepšininką komandoje. Jei su puolėju rankomis sukirsti nepavyktų, „Juventus“ turi neįvardytų kandidatų į šią poziciją.

Utenos klubas neslepia labai norėjęs pasirašyti ilgalaikę sutartį su 20-mečiu Jonu Zaku.

„Niekaip nesuderinome detalių. Stengėmės, darėme nemažai nuolaidų, bet nepavyko. Linkime Jonui sėkmės ateityje. Tikrai jo nesivaikysime – nenori, ką padarysi. Galbūt reikėjo sutartį siūlyti anksčiau“, – svarstė E. Skersis.

Tarptautiniuose turnyruose nežais

„Juventus“ artėjančiame sezone turės naują trenerio asistentą – penkiskart LKL čempioną Vidą Ginevičių. Jis pakeis Robertą Stankevičių.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausiuoju treneriu lieka klubo prezidentas Žydrūnas Urbonas. Jis prie komandos vairo stojo praėjusio sezono pradžioje, kai iš pareigų pasitraukė Gediminas Petrauskas.

„Norėjome pamatyti, koks Ž. Urbonas yra treneris iš tikrųjų, nes praėjusiame sezone jis nelabai ką galėjo parodyti. Kai Žydrūnas turėjo visą sudėtį, rezultatai buvo geri, žaidimas stabilizavosi, Čempionų lygoje iškovojome kelias pergales, kas tokioje sunkioje grupėje buvo tikrai neblogai, LKL nusikasėme iki penktosios vietos. Pabaigoje pasipylė traumos, tris mėnesius žaidėme be treniruočių proceso, nes turėjome šešis septynis žaidėjus, iš kurių dviem reikėdavo duoti dvi paras atsigauti, nes rungtyniaudavo po 40 minučių. Norėjome suteikti Žydrūnui šansą padirbti su paties komplektuota komanda. Jis ir pats sako, kad yra jaunas treneris, kuriam viskas priešaky ir nemato priežasties, kodėl juo negalėtume pasitikėti“, – aiškino E. Skersis.

REKLAMA
REKLAMA

Uteniškiai kitą sezoną nežais tarptautiniuose turnyruose. Klubas neiškovojo teisės varžytis FIBA Čempionų lygoje, o FIBA Europos taurė „Juventus“ nedomina. Esą šių varžybų lygis žemas, o išlaidos – didžiulės.

„Negausime pinigų iš FIBA, bet ir neišleisime. Biudžeto žaidėjams skirtą krepšelį norime išlaikyti tokį, koks jis buvo praėjusiame sezone. Tikimės, kad turėsime panašaus pajėgumo komandą, kokia buvo šiemet. Pats biudžetas, žinoma, šiek tiek mažės“, – atviravo „Juventus“ direktorius.

Jis neslėpė, kad keli rėmėjai neįvykdė įsipareigojimų, tad po praėjusio sezono liko skolų.

Krepšininkai nerado bendros kalbos

„Juventus“ (13 pergalių / 23 pralaimėjimai) praėjusiame LKL reguliariajame sezone liko septintas. Uteniškiai ketvirtfinalio seriją Vilniaus „Rytui“ pralaimėjo 0:3.

„Labai sunkus sezonas. Neabejotingai sudėtingiausias per 11 metų, kiek esu klube. Tragiška pradžia, trenerio permaina, kas niekada nėra malonu. Kai situacija stabilizavosi ir pasiekėme planuotą penktąją LKL vietą, pasipylė sunkios traumos. Retas atvejis, kai komandoje per vieną sezoną jų tiek daug. Žaidėjai krisdavo mėnesiui, pusantro ar dviem. Anthony Irelandas grįžo, bet buvo tragiškas. Su juo LaRonu Dendy ir K. Ganesu praradome maždaug 45 taškus“, – tv3.lt skaičiavo E. Skersis.

REKLAMA
REKLAMA

Simo Buterlevičiaus, A. Irelando ir švedo Dino Pitos sudėtyse buvo numatytos galimybes jas pratęsti. „Juventus“ nusprendė tuo nepasinaudoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų