Penktadienį Pekino žiemos žaidynėse vyko skeletono vyrų vienviečių rungties finalas, į kurį itin akylai krypo mūsų kaimynų latvių akys.

Skeletono varžybose Latvijai atstovavo šio sporto legenda, dviejų olimpinių sidabro medalių laimėtojas 37-erių Martinas Dukuras ir jo brolis 40-metis Tomas Dukuras.

Skeletonininkams trasoje teko pasirodyti keturis kartus, o visų keturių nusileidimų laikas buvo sumuojamas.

Po trijų nusileidimų M. Dukuras rikiavosi penktas, jį nuo trečioje vietoje buvusio Rusijos olimpinio komiteto atstovo Aleksandro Tretjakovo skyrė vos 0,07 sek.

Deja, lemiamo, ketvirto nusileidimo metu M. Dukuras padarė kelias klaidas ir jo pasirodymas buvo prastesnis už ankstesnius tris. Susumavus visus rezultatus, M. Dukuras (4:02.76) užėmė 7-ą vietą. Jo brolis T. Dukuras (4:03.21) liko 9-as.

Olimpiniu čempionu tapo visų varžybų metu dominavęs vokietis Christopheris Grotheeras (4:01.01). Sidabrą iškovojo jo tautietis Axelis Jungkas (+0.66), bronzą - kinas Wengangas Yanas (+0.76).

Varžybų vaizdo įrašas:

Ketvirtadienį Latvijos rogučių rinktinė iškovojo bronzą estafetės rungtyje. Latvių komandoje olimpinius apdovanojimus pelnė Eliza Tiruma, Kristeris Aparjodas ir Martinis Botis su Robertu Plume.