5
„Neptūnas“ – „Žalgiris“ (nuotr. LKL.lt)

Pirmadienį Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) vyko paskutinė dvikova prieš pertrauką, kurios metu vyks Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertas. „Švyturio“ arenoje pergalę sau įsirašė Kauno „Žalgiris“ (16/2), kuris rezultatu 95:75 nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ (6/12).

5

Primename, kad primąjį komandų susitikimą žalgiriečiai skaudžiai pralaimėjo namuose rezultatu 76:88.

Tai – devintoji „Žalgirio“ pergalė iš eilės LKL. Pastarasis pralaimėjimas buvo patirtas lapkričio 27 dieną, beje, prieš tą patį „Neptūną“.

Tuo tarpu klaipėdiečiai per pastarąsias septynerias rungtynes krenta šeštą kartą. Tiesa, uostamiesčio ekipa neseniai atleido savo vyr. trenerį ir šįvakar prie Klaipėdos „Neptūno“ vairo debiutavo Vidas Ginevičius.

Pirmuosius svečių mačo taškus pelnė Laurynas Birutis, o „Neptūno“ sąskaitą atidarė Ąžuolas Tubelis – 2:4. „Žalgirio“ persvarą taikliu tolimu metimu padidino Arnas Butkevičius (6:11) ir nors šeimininkai atsakė dvitaškiu, iš toli pataikė ir Edmondas Sumneris bei K. Evansas – 17:8. Pirmąjį kėlinį svečiai laimėjo 24:13.

Antrajame ketvirtyje „Žalgiris“ pirmavo 11 taškų persvara, kai pradėjo atkarpą 7:0 ir rezultatas tapo 41:23. Tai tuo metu buvo rekordinis mačo skirtumas, o Klaipėdos klubas šiek tiek priartėjo po Deivido Gailiaus metimo (23:34), tačiau jam atsakė E. Sumneris – 36:23. Po dviejų kėlinių žalgiriečiai pirmavo 48:35.

Po pertraukos žalgiriečiai toliau dominavo ir persvarą išaugino iki 18 taškų (65:47). Prieš pat kėlinio pabaigą K. Evensas įsmeigė tritaškį ir prieš lemiamą kėlinį Kauno komanda pirmavo 20 taškų (75:55).

Eidami į paskutinį kauniečiai buvo gan ramūs. Nors arenos šeimininkai buvo priartėję per 14 taškų, tačiau kontrolės iš savo rankų Andrea Trinchieri auklėtiniai nepaleido ir laimėjo užtikrintai.

„Neptūnas“: Ąžuolas Tubelis 25 (9/14 dvit., 9 atk. kam.), Ignas Sargiūnas 11, Martynas Pacevičius 10 (4/6 dvit.), Thomas Rutherfordas 8 (3/5 dvit.), Žygimantas Janavičius (11 rez. perd.) ir Matas Vaitkus po 5, Timas Lambrechtas ir Deividas Gailius (1/5 dvit., 0/4 trit., 5 atk. kam.) po 4, Zsomboras Maronka 2.

„Žalgiris“: Laurynas Birutis 17 (7/9 dvit., 8 atk. kam.), Kevarrius Hayesas 12 (6/8 dvit., 7 atk. kam.), Keenanas Evansas (3/4 trit.) ir Rolands Šmitsas (4/6 dvit.) po 11, Dovydas Giedraitis ir Brady Manekas po 9, Lukas Lekavičius 8 (5 rez. perd.), Edmondas Sumneris (11 rez. perd.) ir Tomas Dimša (2/4 trit.) po 6, Arnas Butkevičius 5 (1/4 trit.).