„Šiaulių“ vairininkas Gediminas Petrauskas atskleidė, ar buvo derybos su „Lietuvos rytu“

Keturias pergales iš eilės LKL iškovojusios „Šiaulių“ komandos strategas Gediminas Petrauskas turi ambicijų kilti ir imtis darbo kur aukščiau, tačiau tik po sezono. Bet kokie pokalbiai apie persikėlimą į Vilnių šiuo metu jam atrodo paprasčiausiai neetiški.

Sėkmingai Šiauliuose dirbantis treneris G. Petrauskas tv3.lt žiniomis jau anksčiau patraukęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ vadovų dėmesį. Tačiau vis dar šiam sezonui vyriausiojo trenerio ieškanti sostinės ekipa šį kandidatą turės braukti iš sąrašo – Šiaulių klubui sezonui įsipareigojęs G. Petrauskas nenori blaškytis.

„Nuo pat sezono pradžios neblogai dirbome, bet vis pralaimėdavome keliais taškais, sėkmės pritrūko, susižaidimo. Esame nauja komanda, tik keli žaidėjai likę po praėjusio sezono. Reikia laiko. Forma gerėja ir dar gerės“, - apie „Šiaulių“ įsitvirtinimą sėkmių ruože kalbėjo G. Petrauskas.

REKLAMA

– Kuo „Šiauliai“ išsiskiria šį sezoną? Su kokiomis ambicijomis traukia finišo link?

– Kiekvienais metais prieš sezoną man ir jaunam treneriui primenama apie „Šiaulių“ praeitį, istoriją, kokie „Šiauliai“ buvo kovotojai. Prašome žaidėjų, kad jei jau kažkokio rezultato negalime pasiekti, tai būtume tikra kovotojų komanda. Manau, kad šįmet neblogai sekasi kova po krepšiu. Niekas negali pasakyti, kad nekovojame. Atiduodame visas jėgas kiekvienose rungtynėse.

– Esate emocionalus treneris, mėgstate audringas reakcijas. Kiek jos padeda ar kenkia jums kaip treneriui?

– Ir taip ir taip būna. Būna žaidėjams padeda, užveda, o būna, kad pakenkia tarpusavio santykiams. Normalu. Visi treneriai, kurie emocionalesni, sakytų, kad reikia to išvengti, mažiau to būtų, bet yra kaip yra.

– Ar komandoje esate kietos rankos šalininkas?

– Didelių bausmių po blogų rungtynių ar lengvatų po gerų nėra. Nevertiname žaidėjų individualiai, vertiname komandinį rezultatą. Jei prastai žaidžiame, dirbame su tais aspektais, kurie kliūna, jei gerai – nuimame krūvį, einame į štanginę.

– Kur „Šiauliai“ dar turi pasitempti?

– Visur. Puolimas ir gynyba. Tobulos komandos nėra. Turbūt ir 23 pergales laimėję „Golden State Warriors“ nėra tobula komanda – norėtų geriau gintis, geriau pataikyti iš toli, kas atrodo neįmanoma. Čia kiekvienose rungtynėse atsiranda niuansų, su kuriais reikia dirbti. Varžovai diktuoja tai. Daugiausiai norėtųsi gerinti gynybą.

– Šį sezoną visos LKL komandos atrodo konkurencingos – negali kažko neįvertinti?

– Matosi nuo pat pradžių. Visi nurašė Kėdainių ekipą, bet pergalės prieš „Vytautą“, „Žalgirį“, „Dzūkiją“ rodo gerą žaidimą. Dzūkai pakeitę pusę komandos vistiek ras savo žaidimą. Kai žiūri į lentelę, galima sakyti, kad pirmi metai, kai nėra komandų, kur gali pasakyti, jog yra dideli šansai laimėti. Dabar važiuoji ir nežinai, kas bus. Su kiekviena komanda reikia žaisti. Nuo to laimi žiūrovai, bet treneriams dar daugiau galvos skausmo.

– Ar esate žaidėjams treneris ir už aikštės ribų, ar nevengiate ir betarpiškai su jais bendrauti?

– Reikia ir to, ir to. Žinant, kad esu emocianalus, jei už aikštės ribų būčiau vien tik trenerio figūra, manau, kad ilgai neišbūčiau komandoje. Turiu rasti priėjimą, kad manimi pasitikėtų, kad dirbtume viena linkme. Būna momentų, kai už aikštės ribų žaidėjams esu daugiau draugas nei treneris. Bet tai retai.

REKLAMA

– Kitas rungtynes žaisite Kaune su „Žalgiriu“. Ar tas vienintelis čempionų pralaimėjimas „Nevėžiui“ buvo kluptelėjimas silpnumo akimirką?

– Rungtynėse su „Nevėžiu“ susidėjo daug kas. Krepšinis toks dalykas – vieni nepataikė, kiti pataikė. Šiandien pailsėsime, o nuo rytojaus pradėsime ruoštis dvikovai su „Žalgiriu“. Viskas kaip įprastai, nieko ypatingo. Laikysimės pasiruošimo plano. Važiuojame kovoti. Nesvarbu, kad „Žalgiris“. Patys suprantame, kad ten pergalę pasiekti žiauriai sunku, bet tai nereiškia, kad turime rankas nuleisti.

– „Žalgiris“ demonstruoja jėgą. Tikriausiai daug kas galvoja, kad jis nesunkiai apgins čempionų vardą?

– Būtų keista, jei „Žalgirio“ nelaikytume favoritu. „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ turi didžiausias galimybes žaisti finale, o kitos komandos mėgina tam kliudyti. Tačiau „Lietuvos rytas“ turi potencialo. Per daug eskaluojama Vilniaus komandos situacija. Ten visi lietuviai, vienas užsienietis. Jiems skauda galvą nuo visų tų dalykų, ir jiems tai kenkia. Jauna komanda, iš „Šiaulių“ perėjo keli žaidėjai. Jiems stresas, kodėl „Rytas“ nelaimi. Daug priežasčių, bet vilniečiai tikrai yra kandidatai ne tik į finalą, bet ir į čempionų žiedus. Sezono pabaigoje jų žaidimas pagerės.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų