Lietuvos fubolui ne vienus metus atidavęs Vaidotas Rastenis praėjusį sekmadienį paskaičiavo, kad spalio 9-oji Lietuvos futbolui galėtų būti paryškinta žalia spalva. Tądien Valdo Ivanausko treniruojama rinktinė 3:1 nugalėjo Bulgarijos futbolininkus ir ne tik iškovojo pirmą pergalę šiame atrankos cikle, bet iki trijų pratęsė pergalių seriją būtent spalio devintą dieną.

Prieš 25 metus tuomet Benjamino Zelkevičiaus treniruojama rinktinė po Edgaro Jankausko ir Armino Narbekovo pelnytų įvarčių 2:1 nugalėjo Lichtenšteiną, o prieš 7 metus – Igorio Pankratjevo vadovaujami Lietuvos atstovai 1:0 nugalėjo Estiją. Tąsyk, beje, vienintelį įvartį pelnė Saulius Mikoliūnas.

Deja, šviesioji spalio 9-oji vos per tris dienas gerokai aptemsta. Šį antradienį žaidė net keturios rinktinės ir visos jos patyrė pralaimėjimus bendru įvarčių santykiu 1:16.

Be nacionalinės rinktinės pralaimėjimo 0:4 šveicarams, nesėkmę 0:3 patyrė ir Mariaus Stankevičiaus treniruojama U-21 rinktinė. Lietuvių nuo triuškinamo pralaimėjimo neišgelbėjo net tai, kad ši komanda su rusais žaidė kaip lygi su lygi. Deja, tuo metu siaubingai suklydo gynėjas, po trijų minučių į kamuolį nepataikė vartininkas ir rungtynės buvo nulemtos.

Dar skaudesnę nesėkmę vakar Slovėnijoje prieš Islandiją patyrė Tomo Ražanausko treniruojama U-19 rinktinė, kurios neišgelbėjo net pirmas įmuštas įvartis. Visiškai atvirose rungtynėse Gvidas Gineitis išvedė lietuvius į priekį, o dar po kelių minučių Armandas Kučys turėjo fantastišką galimybę padvigubinti skirtumą.

Šiose rungtynėse nemažą vaidmenį suvaidino ir silpnoką baudinį į lietuvių vartus paskyręs teisėjas. Deja, tai nieko nekeičia – kaip ir kitos rinktinės U-19 vakar patyrė nesėkmę.

Na, ir skaudžiausias pralaimėjimas buvo patirtas Lenkijoje, kur Rolando Džiaukšto vadovaujama U-16 rinktinėaikštės šeimininkams nusileido 0:7. Šių rungtynių lemtis buvo nulemta per pirmąjį kėlinį, per kurį lenkai pasižymėjo net šešis kartus.