Nusikelkime ant Kauno marių, kur dvi dienas vyko Lietuvos buriavimo Platu25 čempionato ketvirtasis etapas. Kepinant sekinančiam karščiui dramatiškoje kovoje tarp lyderių finišavo „ItellaTV3“ įgula.

Nepabūgę sekinančio karščio ir kepinančios saulės „Platu25“ buriuotojai varžosi naujoje ir neįprastoje akvatorijoje. Kauno mariose dvi dienas sportininkai kovėsi Lietuvos čempionato ketvirtajame etape.

Pirmąją dieną vyko trys plaukimai pučiant smarkiam vėjui, tad kova labai dinamiška ir reikalaujanti daug jėgų.

Kai kuriems dalyviams štai taip net tenka traukti burę iš vandens.

Karštis ir stiprus vėjas kuria feno efektą kuris sekina sportininkus. Dėl pirmos vietos varžosi „Bestija“, „White whale“ ir „ItellaTV3“ komanda.

„Kauno mariose gal didesnė ekvatorija negu Trakuose, Kuršių mariose dar smagiau. Vakar diena buvo tokia įspūdingesnė, daugiau vėjo, daugiau azarto. Mažas vėjas ir daug nuo sėkmės priklauso. Tai pirmą plaukimą laimėjom, o antrą visai viduryje buvom. Labai besikeičiančios sąlygos greitos ir sudėtingas buriavimas šiandien“, – pasakojo „ItellaTV3“ kapitonas Aistis Kalanavičius.

Nors prognozės žadėjo štilį, šiandien, antrą varžybų dieną, vėjo buvo ir kai kuriems dalyviams. Tiesa jis silpnokas ir keitėsi, tad užvirė labiau taktinė kova. Buriuotojai atspėję vėjo pasisukimus ir palankesnę distancijos pusę įgydavo pranašumą.

Meistriškai buriavo Algirdo Žižio vedama „Bestija“, kur ir nugalėjo po penkių plaukimų. „ItellaTV3“ komanda šį kartą iškovojo antrą vietą.

„Geros oro sąlygos papuolė mums. Nors ir karšta, bet užteko ir vėjo. Vėjas, kaip ir Trakuose čia sudėtingas, bet įgulos pagalba pavyko viską susitvarkyti“, – sakė „Bestija“ kapitonas Algirdas Žižys.

Trečią vietą užėmė „White Whale“ su Raimondu Šiugždiniu. Iš viso Lietuvos čempionato ketvirtame etape plaukė 19 laivų.