Kauno „Žalgiris“ po atkaklios kovos Kaune nusileido Madrido „Real“ ekipai. Banguotas mačas galiausiai pasibaigė kauniečių nesėkmę 90:93.

Žalgiriečiai atsigavo po prasto pirmojo kėlinio, kur praleido net 32 taškus bei perėmė tada žaidimo kontrolę į savo rankas. Bent jau iki kevirtojo kėlinio, kur daugiausiai W. Tavareso pastangomis svečiai išplėšė pergalę 93:90.

„Sveikinimai „Real“ su pergale. Antrame kėlinyje demonstravome gerą gynybą, taip pradėjome ir trečiąjį kėlinį. Na, o paskui mus skandino tik tai, kad negalėjome uždaryti jų atakų. Išsiveržėme į priekį ir tai kiek atsiliepė mūsų gynybai. Ritmą gerokai pakeitė aikštėje varžovų gretose lemiamomis akimirkomis žaidęs Trey‘us Thompkinsas. Rungtynių pabaigoje buvo tikrai įtempta atmosfera ir „Real“ pasirodė geriau kai kuriuose tuose lemiamuose momentuose“, – po susitikimo sakė kauniečių treneris Martinas Schilleris.

Mače kauniečiai nesulaikė 22 taškus pelniuso ir 12 kamuolių atkovojusio W. Tavareso. Paklaustas, kur buvo padarytos klaidos, treneris atsakė: „Jis geras du prieš du žaidėjas. Jis aukštas, keliskart pametėme jį gynyboje, tie metimai kai kurie iš jo pusės buvo tikrai lengvi. Tas mums labai kainavo“.

Rungtynių metu klausimus treneriui galėjo užduoti ir sirgaliai, kurie rungtynes stebėjo virtualiai. Klausimai buvo užduodami specialioje programėlėje ir vėliau treneriams treneriui pateikti konferencijos metu. Vienas iš gerbėjų paklausė apie nuomos pagrindais Ispanijoje žaidžiantį Tomą Dimšą. Anot M. Schillerio komanda tikrai stebi jo pasirodymą ir kol kas yra patenkinti.

„Taip, žinoma, jis pataikė berods penkis tritaškius. Mes jį tikrai stebime“, – atsakė specialistas.

Kauniečių gretose T. Walkupas puikiai žaidė pirmoje rungtynių pusėje, bet vėliau kiek strigo. Pasak austro, tai yra varžovų nuopelnas.

„Visada per pertrauką visi stebi varžovų žaidimą, jį analizuoja. Įvertina kas kaip ir kur. Tai turbūt todėl varžovai jam po to skyrė tiesiog didesnį dėmesį ir pavyko jiems jį pristabdyti“, – situaciją komentavo Kauno ekipos treneris.

„Žalgiris“ pastaruoju metu Eurolygoje gynyboje nerodo gero žaidimo. Su „Valencia“ prasileisti 94 taškai, per pimąją pusę mače Prancūzijoje su ASVEL leista varžovams įmesti 50. Šiandien „Real“ pelnė 93 taškus.

„Atsakant į klausimą, tai taip, tokie skaičiai neramina. Nenorime praleisti tiek taškų. Svarbiausias dalykas tikriausiai yra neleisti gynėjams veržtis per vidury, čia norime patobulėti labiausiai, viskas į tai ir atsiremia. Pirmame kėlinyje jie itin gerai skirstė kamuolius į baudos aikštelę ir iš jos. Vėliau sugebėjome tai pristabdyti“, – žurnalistams spaudos konferencijos metu sakė M. Schilleris.

Lemiamu momentu prieš aukštaūgį W. Tavaresą gynėsi ne visai sėkmingai prieš tai tą daręs Augustine'as Rubitas. Krepšininkas apskritai nerungtyniavo paskutiniąsias aštuonias mačo minutes, nors iki to laiko buvo spėjęs pelnyti 14 taškų.

„Jis žaidžia tikrai puikiai, ne tik šiame mače. Turėjome stabdyti W. Tavaresą, o „Real“ puikiai rinko taškus, tad tesiog toje situacijoje rinkomės Joffrey Lauvergne‘ą dėl jo dydžio po krepšiu ir, manau, paskutinėmis minutėmis jis visai gerai susitvarkė“, – savo sprendimą komentavo strategas.