naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

UFC minimalaus svorio kategorijos čempionė Rose Namajunas (11-4) jau gegužės 7 d. (ankstyvą gegužės 8 d. rytą Lietuvos laiku) dalyvaus „UFC 274“ turnyre Fynikse (JAV). Antroje pagrindinėje to turnyro kovoje R.Namajunas susikaus su 34-erių amerikiete Carla Esparza (18-6).

UFC minimalaus svorio kategorijos čempionė Rose Namajunas (11-4) jau gegužės 7 d. (ankstyvą gegužės 8 d. rytą Lietuvos laiku) dalyvaus „UFC 274“ turnyre Fynikse (JAV). Antroje pagrindinėje to turnyro kovoje R.Namajunas susikaus su 34-erių amerikiete Carla Esparza (18-6).

REKLAMA

Kalbėdama prieš laukiančią kovą, R.Namajunas atskleidė, kaip per laiką pasikeitė jos požiūris į tam tikrus dalykus, konkrečiai – „palikimą“. R.Namajunas apie savo karjerą galvodavo iš mikroperspektyvos, tačiau bręsdama, 29-erių metų kovotoja pradėjo galvoti, kaip kiekviena kova įsilieja į bendra vaizdą ir kaip ji bus vertinama, kuomet baigs karjerą.

„Anksčiau nekenčiau termino „palikimas“, bet dabar turiu kitokį požiūri į tai ir ką tai reiškia. Aš neabejotinai esu geriausia, bet klausimas, ar aš esu geriausia visų laikų kovotoja šiame divizione? Manau, kad man tai didžiulis žingsnis link to. Tai yra didysis išbandymas.

REKLAMA

Kuomet visi galvoja apie minimalaus svorio kategoriją, visi galvoja apie Joanna Jedrejczyk. Ji atėjo tuomet, kai konkrencijos lygis jai nebuvo didelis. Aš bandau išsiskirti, neabejotinai esu geriausia, tačiau paskutinė kova buvo gana artima, todėl stengiausi įsitikinti, kad galiu nustatyti atstumą tarp savęs ir kitų kovotojų“, – sakė R.Namajunas.

REKLAMA

R.Namajunas ir C.Esparza pirmą kartą kovojo 2014 m. gruodį, o tada amerikietė laimėjo trečiame raunde skausmingu veiksmu ir iškovojo naujai sukurtą UFC minimalaus svorio kategorijos čempionės diržą.

Po aštuonerių metų R.Namajunas antrą kartą karaliauja UFC, o C.Esparza bandys susigrąžinti diržą, kurį prarado netrukus po to, kai nugalėjo R.Namajunas.

R.Namajunas teigė, kad revanšinė kova privertė ją apmąstyti savo, kaip asmenybės ir kovotojos, augimą.

REKLAMA

„Aš daug apie tai mąsčiau ir dabar esu visiškai kitas žmogus, – tikino R.Namajunas. – Tai atsispindi mano kovose, taip pat matosi ir dvasiškai, protiškai, fiziškai. Per aštuonerius metus tu tikrai turi patobulėti. Taip, fiziškai augau, bet dvasiškai jaučiuosi visiškai pasikeitusi ir esu įsimylėjusi kiekvieną akimirką“.

R.Namajunas iki šiol turėjo jau keturias revanšines kovas ir visose jose iškovojo pergales, kuomet įveikė J.Jedrejczyk, Weili Zhang, Jessica Andrade ir Tecia Torres. Kiekvienas revanšas yra skirtingas, tačiau R.Namajunas remsis savo praeities patirtimi.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš gebu mokytis iš savo klaidų, būti dabartinėje akimirkoje ir prisitaikyti. Manau, kad tai tikro čempiono savybė, kai gali prisitaikyti prie visko, kas tau metama“, – pridūrė kovotoja.

 

C.Esparza taip pat teigė, kad tiek ji, tiek R.Namajunas per tuos aštuonerius metus labai patobulėjo.

„Manau, kad stilistiškai mes vis dar panašios į tas, kurios buvome anksčiau, bet taip pat manau, kad mes labai patobulėjome. Kai kovojome, ji buvo šio sporto naujokė, o dabar ji yra dalyvavusi daugybę aukšto lygio kovų. Ji turėjo tiek daug kovų dėl titulo, kad dabar turi daug daugiau ramybės ir jaučiasi daug patogiau didžiojoje scenoje. Tai tikrai suvaidins didžiulį vaidmenį“, – kalbėjo C.Esparza. 

REKLAMA

C.Esparza pažadėjo, kad nebus jokių pasiteisinimų palikus aštuoniakampį narvą.

„Aštuoneri metai yra ilgas laiko tarpas ir per tiek laiko viskas pasikeičia. Nemanau, kad gali būti sporte tiek ilgai ir nieko nekeisti. Kaip asmenybė, būnant 20-ies ar 30-ies gyvenimas kardinaliai pasikeičia. Tikrai jaučiuosi kitaip, bet tai geras jausmas. Dabar jaučiuosi labiau subrendusi“, – sakė C.Esparza.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų