• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno „Žalgiris“ prarado namų aikštės pranašumą „Betsafe-LKL“ finalo serijoje.

Kauno „Žalgiris“ prarado namų aikštės pranašumą „Betsafe-LKL“ finalo serijoje.

REKLAMA

Andea Trinchieri auklėtiniai namuose po dviejų pratęsimo kovos 89:97 (15:19, 17:22, 20:17, 21:15, 9:9, 7:15) krito prieš Vilniaus „Ryto“ komandą.

Vilniečiai serijoje iki trijų pergalių įsiveržė į priekį 1-0.

Beveik analogiškai prasidėjo ir praėjusių metų finalas, kuomet vos pusfinalyje išsikapanojęs „Rytas“ po pratęsimo iškovojo pergalę laikinojoje sostinėje, o vėliau laimėjo ir visą seriją.

Rungtynės prasidėjo Ąžuolu Tubelio taškais (0:2). Krepšininkas pelnė net 7 pirmuosius svečių taškus ir išlaikė juos priekyje (3:7).

REKLAMA
REKLAMA

Įpusėjus ketvirčiui, Sylvainas Francisco išlygino rezultatą (9:9), bet jau kitoje atakoje jį persvėrė dėjimą atlikęs Stevenas Enochas (9:11).

REKLAMA

Netrukus taškus su pražanga pridėjo tas pats Ą. Tubelis, o Gytis Radzevičius dar labiau didino vilniečių persvarą (9:16).

Prasidėjus paskutinei minutei, Lauryno Biručio taškai padėjo aikštės šeimininkams priartėti (15:17). Visgi, RJ Cole‘as kėlinį uždarė dvitaškiu metimu – 15:19.

Ignas Sargiūnas iškart smeigė tolimą metimą antrojo kėlinio pradžioje (15:22). S. Francisco atsakė keturiais taškais iš eilės (19:22).

REKLAMA
REKLAMA

Kėlinio viduryje kauniečius per kovinį atstumą išlaikė S. Francisco, kuris pridėjo dar du tolimus metimus (27:30).

Svečiai surengė spurtą 8-0 ir pirmą kartą rungtynėse susikrovė dviženklį pranašumą (30:41). Prieš didžiąją pertrauką kauniečių situaciją kiek gerino S. Francisco baudų metimai – 32:41.

Per pirmus du kėlinius S. Francisco jau buvo surinkęs net 15 taškų. Svečių gretose tiek pat jų turėjo Ą. Tubelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečiajame ketvirtyje vilniečių persvara pasiekė 15 taškų ribą. Žalgiriečiai pamažu naikino savo atsilikimą ir tirpstant laikui kelissyk priartėjo per vieną tašką nuo oponentų, tačiau reikiamu metu Lietuvos čempionai sugebėdavo rasti atsaką.

Likus 17 sekundžių, svarbų dvitaškį realizavo R.J. Cole'as (73:70), bet kitoje aikštės pusėje Sylvaino Francisco tritaškis po ilgo laiko atstatė lygybę (73:73). Giedriaus Žibėno kariauna po vandens pertraukėlės rezultatyvaus išpuolio nesurezgė ir prireikė papildomų penkių minučių.

REKLAMA

Pratęsime kurį laiką nei vieni, nei kiti pernelyg reikšmingai atitrūkti nesugebėjo, bet užsikūręs prancūzas kiek geresnes perspektyvas piešė Kauno ekipai (82:79), o vilniečiai dėl pražangų jau buvo praradę ne tik Artūrą Gudaitį, bet ir puikų mačą žaidusį Ąžuolą Tubelį. Ignas Sargiūnas sudėtingu tritaškiu lygino rezultatą (82:82), o tuo pirmajame pratęsime viskas ir baigėsi.

REKLAMA

Įpusėjus antrajam pratęsimui dar ir I. Sargiūną praradę vilniečiai vis tiek buvo arčiau pergalės (88:83). Šaltakraujiškesnius nervus ir čempionišką charakterį neįtikėtinos dramos pabaigoje demonstravę svečiai galiausiai šventė pergalę serijos starte.

Efektyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Ą. Tubelis. Dėl penkių pražangų rungtynių nebaigęs puolėjas prie 21 taško pridėjo 8 atkovotus kamuolius ir surinko 23 naudingumo balus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarbūs buvo ir R.J. Cole'o (19 tšk.), I. Sargiūno (15 tšk., 4 rez. perd., 4 atk. kam., 17 naud. bal.) bei Gyčio Radzevičiaus (14 tšk., 8 atk. kam., 20 naud. bal.) indėliai.

Žaliai-baltų negelbėjo daugiau nei pusę komandos taškų rinkęs duetas – S. Francisco ir Ignas Brazdeikis. Įžaidėjo sąskaitoje buvo net 31 taškas (14/16 baud.) ir 29 naudingumo balai, o puolėjas savo ruožtu pridėjo 21 tašką.

REKLAMA

Namų aikštės pranašumą iš reguliariojo sezono nugalėtojų perėmę Giedriaus Žibėno auklėtiniai tuo pačiu nutraukė ir įspūdingą amžinų varžovų pergalių seriją vietiniame čempionate. Iki šio susitikimo kauniečiai buvo laimėję net 35 mačus iš eilės.

Antrasis serijos mačas bus žaidžiamas jau šeštadienį (birželio 14 d.) Vilniuje, „Twinsbet“ arenoje. Nuo 16.30 val. rungtynes tiesiogiai transliuos BTV televizija ir Go3.

REKLAMA

„Žalgiris“: Sylvainas Francisco 31 (4/6 dvit., 3/10 trit., 14/16 baud., 11 išpr. praž., 29 n. b.), Ignas Brazdeikis 21, Isaiah Wongas 12, Laurynas Birutis 9, Bryantas Dunstonas 8 (8 atk. kam.).

„Rytas“: Ąžuolas Tubelis 21 (5/5 dvit., 2/4 trit., 5/9 baud., 8 atk. kam.), R.J. Cole'as 19 (0/7 trit.), Ignas Sargiūnas 15 (4/6 trit.), Gytis Radzevičius 14 (8 atk. kam.), Margiris Normantas 11 (1/6 trit., 5 kld.), Artūras Gudaitis 7.

REKLAMA
dar Žalgirio vadovams ir fanams neaišku, kad jūs trenerio neturit. Jis vaipydamasis ir šokinėdamas prieš teisėjus, mano, kad Cisko kiekvienose rungtynėse nutemps jo storą užpakalį į pergalę.
Tikiuosi rytas padarys tą Eurolygos gėdą 3 : 0
Išimk iš komandos Francisko ir likę net nemokės savarankiškai iki tūliko nueit. Tik pinigus skaičiuoti moka.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų