Tris pergales iš eilės Eurolygoje iškovojęs Atėnų „Panathinaikos“ (6-6) klubas su Mariumi Grigoniu ir Artūru Gudaičiu šią seriją pratęsė iki keturių.

Graikijos ekipa namuose po pratęsimo 90:77 (13:22, 20:20, 19:17, 20:13, 18:5) nukovė Milano „AX Armani“ (3-9) krepšininkus, kuriems tai buvo net aštuntasis pralaimėjimas paeiliui turnyre.

M.Grigonis vis dar nežaidė, o A.Gudaitis per 17 minučių pasižymėjo 6 taškais (2/3 dvit., 2/4 baud.), 3 atkovotais kamuoliais, 3 išprovokuotomis pražangomis, klaida, 3 pražangomis ir 5 naudingumo balais.

Svečiai galingai pradėjo susitikimą ir jau pirmajame kėlinyje užtikrintai nutolo (11:20). Antrajame kėlinyje skirtumas pasiekė ir dviženklę ribą (17:31).

Didžiausias atstumas buvo fiksuotas po didžiosios pertraukos, trečiajame kėlinyje, kai ekipas skyrė 15 taškų (40:55).

Nepaisant to, aikštės šeimininkai sugebėjo atsitiesti ir atkūrė intrigą. Dar prieš lemiamą kėlinį jie surengė spurtą 10-0 ir gerokai sumažino deficitą (52:57).

Nors svečiai vėl šovė į priekį lemiamo ketvirčio metu ir likus žaisti 3 minutes nutolo 7 taškais (65:72), bet tai nepalaužė aikštės šeimininkų. Netrukus tritaškį smeigė Parisas Lee, dar vieną tolimą metimą įskraidino Dwayne‘as Baconas ir per pusantros minutės skirtumas ištirpo iki 2 taškų (70:72).

Galiausiai pratęsimą graikams išplėšė du taškus pelnęs Georgios Papagiannis. Maža to, kitoje atakoje svečiai užsidirbo pražangą puolime ir pergalę „Panathinaikos“ ekipai galėjo atnešti D.Bacono metimas, bet šis tikslo nepasiekė – 72:72.

Papildomoje žaidimo atkarpoje dominavo jau aikštės šeimininkai. Šie sparčiai didino atstumą ir surengė spurtą 9-0, kuris tapo pražūtingu svečiams (85:75). Po tokio smūgio pastarieji jau nepakilo kovai – 90:77.

Įspūdingas rungtynes sužaidė nugalėtojų duetas – D.Baconas ir P.Lee, kurie kartu surinko net 53 taškus ir abu pagerino asmeninius rekordus Eurolygoje.

Rezultatyvumo rekordą pasiekęs D.Baconas įmetė net 31 tašką. Ankstesnis rekordas buvo 25. Tuo tarpu P.Lee taip pat gali pasigirti tokiu nuopelnu. Gynėjas surinko 22 taškus ir pagerino savo ankstesnį pasiekimą (20).

„Panathinaikos“: Dwayne‘as Baconas 31 (9/12 dvit., 2/8 trit., 7/9 baud., 7 atk. kam., 28 n. b.), Parisas Lee 22 (10/11 baud., 5 rez. perd., 4 per. kam., 26 n. b.), Derrickas Williamsas 9 (7 atk. kam.), Mateuszas Ponitka 8 (9 atk. kam.).

„AX Armani“: Nazas Mitrou-Longas 16 (2/5 dvit., 3/7 trit., 3/4 baud., 5 kld.), Timothe‘is Luwawu-Cabarrot 15 (3/4 trit.), Brandonas Daviesas 13 (5 kld.), Kyle‘as Hinesas 8.