Pirmasis iš lietuvių į Paryžiaus vasaros olimpines žaidynes kelialapius iškovojęs plaukikas Danas Rapšys tęsia tarptautines „Malmsten Swim Open Stockholm 2023“ varžybas Švedijoje.

Bronzą 400 m l. stiliumi ir auksą 200 m l. stiliumi rungtyje Stokholme jau pelnęs panevėžietis šeštadienio rytą startavo vyrų 100 m plaukimo l. stiliumi atrankoje.

Savo kvalifikaciniame plaukime mūsiškis finišavo pirmas (49,68 sek.) ir aplenkė Estijos sportininką Danielį Zaitsevą (49,74 sek.).

Pasibaigus stipriausiems atrankos plaukimams D. Rapšio rezultatas bendroje įskaitoje rikiavosi trečias. Ryte greičiau plaukė tik prancūzas Maxime’as Grousset’as (49,42 sek.) ir kroatas Nikola Miljeničius (49,50 sek.).

Finale D. Rapšys išsaugojo trečiąją poziciją ir finišavęs per 49,27 sek. iškovojo dar vieną bronzos medalį.

Nugalėtoju tapo N.Miljeničius (49,03 sek.), o antras finišavo M. Grousset’as (49,22 sek.).

Iki sidabro apdovanojimo lietuviui pritrūko vos 0,05 sek.

Lietuvio asmeninis rekordas šioje rungtyje yra 49,02 sek., o šalies rekordas priklauso Simonui Biliui (48,64 sek.).

Priminsime, kad lietuvis jau turi įvykdęs reikiamus normatyvus (200 ir 400 m l. stiliumi rungtyse) į šiais metais Fukuokoje, Japonijoje, vyksiantį pasaulio plaukimo čempionatą.

Stokholme D. Rapšys dar yra užsiregistravęs plaukti ir 200 m kompl. būdu.

Tą patį 100 m l. stiliumi nuotolį šiandien Vestmonte (JAV) plaukė ir vakar sidabrą „TYR Pro Swim Series Westmont“ varžybose iškovojęs Jokūbas Keblys.

Deja, bet į antrąjį finalą lietuviui patekti nepavyko. Bendroje 69 dalyvių įskaitoje panevėžiečio užfiksuotas laikas (51,06 sek.) buvo 34-as.

Jo asmeninis šios rungties rekordas yra 50,25 sek.

Su geriausiu rezultatu į finalą pateko Jorge Iga (48,79 sek.