Kauno „Žalgirio“ (0/2) krepšininkams toliau nepavyksta atsidaryti pergalių sąskaitos 2021-2022 m. Eurolygos sezone. Martino Schillerio auklėtiniai namuose 64:70 (16:21, 18:19, 17:15, 13:14) nusileido Sankt Peterburgo „Zenit“ (2/0) su dviem lietuviais.

Mačą „Žalgirio“ arenoje stebėjo kiek daugiau nei 10 tūkst. sirgalių. Šio metu taip pat buvo pagerbtas Renaldas Seibutis, Kauno klube rungtyniavęs 2015-2017 m.

Rezultatyviausiai „Žalgirio“ gretose žaidė Janis Strelniekas, pelnęs 14 taškų (3/5 trit.), Joffrey Lauvergne’as ir Lukas Lekavičius po 10. Vis tik naudingiausias buvo Joshas Nebo, surinkęs 7 taškus, 6 atkovotus kamuolius, 3 blokus ir 14 naudingumo balų.

Dar vienas blankias rungtynes sužaidė iš NBA atvykęs Emmanuelis Mudiay, kuris per 12 minučių sukrapštė 4 taškus (2/5 dvit., 0/2 trit.), atliko du rezultatyvius perdavimus ir surinko tik vieną naudingumo balą.

Žalgiriečiai šiame mače pataikė tik 6 iš 17 tritaškių, o pusę jų realizavo latvis J. Strelniekas. Nors ir laimėjo kovą dėl kamuolių 28:25, bet „Žalgiris“ dvigubai dažniau klydo nei varžovai – 14 kartų prieš 7.

„Zenit“ ekipai Artūras Gudaitis per 15 minučių pelnė 7 taškus (3/7 dvit.) ir atkovojo 3 kamuolius, Mindaugo Kuzminsko sąskaitoje per 14 minučių – trys taškai (0/1 dvit., 0/1 trit., 3/4 baud.), 3 atkovoti kamuoliai ir du rezultatyvūs perdavimai.

Daugiausiai galvos skausmo „Žalgiriui“ kėlė Jordanas Loydas, surinkęs 19 taškų (6/8 dvit., 1/3 trit., 4/4 baud.).

„Žalgiris“ pirmavo mačo pradžioje, bet jau pirmame kėlinyje išgyveno sąstingį puolime, kai negalėjo pelnyti taškų 4,5 minutės. Per šią atkarpą „Zenit“ ne tik panaikino deficitą, bet ir patys išsiveržė į priekį, o antrame kėlinyje pirmą kartą pabėgo ir dviženkliu skirtumu – 37:25.

Emocijas arenoje ir „Žalgirio“ viltis gaivino J. Strelnieko tritaškis ir įspūdingas J. Lauvergne’o dėjimas per varžovą. Po šių epizodų „Žalgiris“ artėjo iki penkių taškų.

Antrąją mačo pusę Lietuvos čempionai vėl pradėjo tritaškiais – juos smeigė Edgaras Ulanovas ir J. Strelniekas – o po E. Mudiay dvitaškio kauniečiai jau buvo priekyje 47:46.

Vis tik „Zenit“ sugebėjo toliau būti priekyje kelių taškų skirtumu, o ketvirtame kėlinyje po Andrejaus Zubkovo tritaškio susigrąžino dviženklį pranašumą 63:53.

„Žalgiriui“ dar pavyko nukirpti atsilikimą iki keturių taškų, tačiau laiko jau buvo likę nedaug. J. Loydas, pataikė dvitaškį likus žaisti 27,3 sek. ir sugrąžino svečiams saugų šešių taškų pranašumą.

J. Strelniekas dar smeigė tritaškį ir mažino atsilikimą iki 64:67, bet tas pats J. Loydas sėkmingai realizavo baudos metimus.

„Žalgiris“: J. Strelniekas 14, J. Lauvergne’as ir L. Lekavičius po 10, E. Ulanovas ir J. Nebo po 7, M. Kalnietis ir N. Giffey po 5, E. Mudiay 4, P. Jankūnas 2, A. Milaknis ir T. Cavanaugh po 0.

„Zenit“: J. Loydas 19, B. Baronas 11.