naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jaunieji Lietuvos sportininkai intensyviai ruošiasi jau kitą savaitę Italijoje prasidėsiančiam Europos jaunimo žiemos olimpiniam festivaliui (EJOF). Ketvirtadienį visa Lietuvos rinktinė buvo supažindinta su antidopingo taisyklėmis ir prevencine programa, skirta kovai su varžybų rezultatų klastojimu.

Jaunieji Lietuvos sportininkai intensyviai ruošiasi jau kitą savaitę Italijoje prasidėsiančiam Europos jaunimo žiemos olimpiniam festivaliui (EJOF). Ketvirtadienį visa Lietuvos rinktinė buvo supažindinta su antidopingo taisyklėmis ir prevencine programa, skirta kovai su varžybų rezultatų klastojimu.

REKLAMA

Friulio-Venecijos Džulijos regione Italijoje vyksiančiame renginyje Lietuvai atstovaus rekordinė rinktinė – 18 sportininkų, tarp kurių pirmą kartą bus akrobatinio slidinėjimo atstovai. 14-oje sporto šakų varžysis 1280 jaunųjų atletų iš 47 valstybių.

„Europos jaunimo olimpinis festivalis – ne paprastos varžybos. Čia susirenka geriausi žemyno jaunieji sportininkai, todėl ir mes, savo ruožtu, stengiamės užtikrinti aukščiausio lygio aptarnavimą bei supažindinti su profesionaliems sportininkams itin svarbia informacija.

Festivalio metu atsitiktinai parinktiems sportininkams bus atliekami dopingo testai. Daugeliui jų tai bus pirmoji tokia patirtis, todėl visada prieš festivalį kviečiame Lietuvos antidopingo agentūros atstovus papasakoti apie šį procesą“, - pasakojo Lietuvos misijos vadovė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Olimpinio sporto direktoriaus pavaduotoja Agnė Vanagienė.

REKLAMA

Lietuvos antidopingo agentūros atstovė Dalia Motėjūnaitė jaunuosius sportininkus bei trenerius informavo apie naujausias medžiagas, įtrauktas į draudžiamų medžiagų sąrašą ir kur šią informaciją rasti, supažindino su dopingo mėginio ėmimo procedūrą, sportininkų teisėmis ir pareigomis. Kadangi didžioji dalis festivalyje dalyvausiančių sportininkų yra nepilnamečiai, į dopingo kontrolės postą juos privalo lydėti suaugęs asmuo.

REKLAMA

„Dopingo mėginys gali būti imamas bet kuriam sportininkui. Vadovaujantis antidopingo taisyklėmis, visi sportininkai privalo sutikti pateikti mėginį. Atsisakymas traktuojamas kaip taisyklių pažeidimas“, - aiškino specialistė.

Neseniai karjerą baigęs irkluotojas Saulius Ritter iki šiol svarbiausiam karjeroje sporto renginiui besiruošiančius sportininkus informavo apie prevencinę programą, skirtą kovai su varžybų rezultatų klastojimu.

Olimpinis vicečempionas praėjusių metų vasarą tapo Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) programos „Believe in Sport“ ambasadoriumi. Ši programa vienija pusšimtį ambasadorių skirtingose šalyse. Tai buvę atletai, teisėjai, treneriai – sporto bendruomenėse populiarūs, įtakingi, turintys nepriekaištingą reputaciją. Programa siekiama, kad per ambasadorius viso pasaulio atletai būtų skatinami sportuoti sąžiningai, garbingai, būtų užkirstas kelias bet kokioms manipuliacijoms siekiant rezultatų ar kokių nors kitų tikslų.

REKLAMA

„Jums reikia žinoti keturias taisykles. Pirma, bet kuriose varžybose privalote stengtis būti geriausiais, kokiais galite būti. Net jei strategiškai bandysite taupyti jėgas svarbesniems startams, tai gali būti traktuojama, kaip manipuliacija. Antra, draudžiama lažintis savo sporto šakos, ar renginio, kuriame dalyvaujate, varžybose.

Atsakingai vertinkite, kuo dalinatės socialiniuose tinkluose. Varžybų metu nerekomenduojama dalintis informacija apie savo savijautą, varžyboms planuojamą strategiją, kad tuo nepasinaudotų lažybas planuojantys asmenys. Ir galiausiai, sportininkai, susidūrę su bet kokios formos manipuliacija, privalo informuoti atsakingus asmenis: trenerius, misijos vadovus ar net TOK“, - pasakojo S. Ritteris.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos misijos vadovai į Italiją išvyksta trečiadienį, o didžioji dalis rinktinės į festivalį bus išlydėta sausio 20 d. Tradiciškai į festivalį LTOK veža ir komandos gydytoją, kuris sportininkams padės ne tik traumų atvejų, bet ir supažindinsiantis sportininkus su atsistatymo būdais.

„Tokio amžiaus sportininkus, ypač žiemos sporto šakose, retai prižiūri medikų komanda. Todėl prieš festivalį LTOK iniciatyva visiems sportininkams „Affidea“ klinikos sporto medicinos, mokslo ir tyrimų laboratorijoje „LTeam LAB“ buvo atlikta medicininė apžiūra, o į patį renginį vyks gydytojas, kuris atliks ne tik prevenciją, bet ir švietėjišką funkciją“, - pasakojo A. Vanagienė.

REKLAMA

Lietuvai EJOF atstovaus 18 sportininkų: 2 kalnų slidinėjimo, 4 biatlono, 4 lygumų slidinėjimo, 2 dailiojo čiuožimo, 2 greitojo čiuožimo ir 4 akrobatinio slidinėjimo atstovai. Ši rungtis į festivalio programą įtraukta pirmą kartą.

Festivalis vyks sausio 21-28 dienomis. Kaip ir pernai, šiame festivalyje nedalyvaus karą Ukrainoje sukėlusios Rusijos ir jos veiksmus palaikančios Baltarusijos atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų