Miunchene (Vokietija) prasidėjusiame Europos plento dviračių čempionate vyrų grupinėse lenktynėse emocingą pergalę iškovojo olandas Fabio Jakobsenas.

25-erių sportininkas 207,9 km nuvažiavo per 4 val. 38 min. 49 sek. Jis sprinte link finišo aplenkė sidabrą iškovojusį prancūzą Arnaud Demare ir bronzą pelniusį belgą Timą Merlier. F.Jakobsenui tai buvo kol kas skambiausia karjeros pergalė.

Prieš porą metų buvo nerimaujama ne tik, ar F.Jakobsenas tęs karjerą, bet apskritai, ar išgyvens. Lenkijoje vykusių lenktynių „Tour de Pologne“ pirmajame etape olandas pateko į siaubingą avariją. F.Jakobsenas tada bandė lenkti tautietį Dylaną Groenewegeną.

Visgi, šis tuo metu pasuko link varžovo, kuriam trasoje nebeliko vietos. F.Jakobsenas, pasiekęs 80 km/val. greitį, rėžėsi į barjerus ir krito nuo dviračio.

Po šiurpios avarijos F.Jakobsenas buvo skubiai nugabentas į Sosnoveco ligoninę, jam sukelta dirbtinės komos būsena. Laimei, vėliau pranešta, kad olandas buvo sėkmingai pažadintas iš komos. Olandas patikino, kad jam pasisekė, jog jis liko gyvas. Praėjus maždaug 8 mėnesiams po incidento F.Jakobsenas sugrįžo į didįjį sportą.

Pernai jis jau laimėjo „Vuelta a Espana“ taškų įskaitą, o šiemet laimėjo vieną „Tour de France“ etapą.

Grupinėse Europos čempionato lenktynėse dalyvavo ir keturi lietuviai. Ignatas Konovalovas finišavo 54-as (+0:18 min.), Evaldas Šiškevičius – 112-as (+3:31), o Venantas Lašinis – 124-as (+7:18). Mantas Januškevičius finišo nepasiekė, bet pasižymėjo bandymu atitrūkti nuo pagrindinės grupės.