Kauno „Žalgiris“ (3/12) nesėkme pradėjo dvigubą Eurolygos savaitę. Žalgiriečiai trečiadienio vakarą namuose po pratęsimo 98:107 (21:22, 22:26, 27:13, 25:34, 3:12) nusileido Donato Motiejūno atstovaujamam „Monaco“ (6/9) klubui.

Mačas prasidėjo gana atkaklia kova. Abi komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, rezultatas praktiškai visada buvo apylygis.

Vienu metu kauniečiai pabandė surengti mini spurtą, bet varžovai čia pat atsakė tuo pačiu.

Vis dėlto lyderio Mike’o Jameso vedini būtent prancūzai antrojo kėlinio viduryje kiek truktelėjo ir vienu metu pirmavo 33:29.

Artūras Milaknis smeigė kelis tritaškius ir skirtumas vėl buvo minimalus. Bet „Monaco“ prieš per pertrauką vėl kiek atitrūko (48:43).

Po pertraukos iškart „Žalgiris“ įgavo gerą energijos pliūpsnį. Į priekį vedė gana greitai aštuonis taškus pelnęs Janis Strelniekas.

Po dar kelių metimų bei gerų epizodų gynyboje žalgiriečiai puikų trečiąjį kelinį užbaigė jau pirmaudami 70:61. Ypač nuostabiai kauniečiai sužaidė paskutines kelias kėlinio minutes, kai laimėjo atkarpą 8:0.

Bet „Monaco“ taip lengvai ginklų nenuleido. Ir toliau puikiai rungtynaivo rezultatyvias atakas surengęs M. Jamesas. Netrukus „Žalgiris“ dar kelis sykius apmaudžiai suklydo ir rezultatas įpusėjus kėlinukui tapo jau visiškai lygus (75:75).

Ypač skaudūs kauniečiams buvo keli varžovų tolimi metimai, po kurių varžovai susikrovė nedidelę, bet persvarą.

Mačo pabaigoje užvirė tikra drama, „Žalgiris“ visada išliko šalia varžovų, bet niekaip nesisekė sužaisti stabiliau.

T. Cavanaugh svarbiu metu pataikė iš tolį, bet areną neigiamai įaudrino abejotinas teisėjų sprendimas.. Teisėjai užfiksavo pražangą žalgiriečiams ginantis bei kovojant dėl kamulio. Tuo metu kauniečiai atsilikinėjo tik 91:92.

J. Zdovcas apeliuodamas į šį epizodą dar užsidirbo ir techninę pražangą. Kauniečiai vis vien išliko šalia varžovų, bet niekaip nepersvėrė rezultato.

Bet sirgalių palaikomas „Žalgiris“ nesirengė pasiduoti, o viską lėmė paskutinės kėlinio sekundės, kai komanda atsilikinėjo dviem taškais, L. Lekavičius nepataikė, bet kamuolį atkovojęs E. Ulanovas jį įstūmė į krepšį ir išplėšė pratęsimą.

Pratęsimą sėkmingiau pradėjo „Monaco“, pelnydami šešis taškus be atsako. Žalgiriečiai atrodė kiek nervingi, ne itin padėjo ir J. Zdovco minutės pertraukėlė.

Gerus metimus prametė L. Lekavičius ir T. Cavanaugh. „Monaco“ kaip tik išnaudojo turėtas progas ir neleido kauniečiams pagalvoti apie pergalę.

Galiausiai svečiai apsigynė ir įtvirtino pergalę prieš „Žalgirį“ 107:98.

„Monaco“ į priekį vedė M. Jamesas, surinkęs 20 taškų ir atlikęs net 14 rezultatyvių perdavimų. Tiek perdavimų yra naujas asmeninis amerikiečio rekordas Eurolygoje.

D.Motiejūnas Monako ekipai per 12 minučių įmetė 7 taškus (2/2 dvit., 1/1 trit., 0/4 baud.), atkovojo 2 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas, 3 kartus prasižengė ir surinko 6 naudingumo balus.

„Žalgirio“ gretose J. Strelniekas įmetė 22 taškus, Artūras Milkaknis pridėjo 19 (5/7 trit.).

„Žalgiris“: Janis Strelniekas 22, Artūras Milaknis 19 (5/7 trit.), Joshas Nebo 14 (9 atk. kam.), Lukas Lekavičius 13 (6 rez. perd.), Tyleris Cavanaugh 8 (9 atk. kam.), Mantas Kalnietis ir Marekas Blaževičius po 6.

„AS Monaco“: Mike'as Jamesas 20 (14 rez. perd.), Dwayne'as Baconas 19, Alpha Diallo 13, Willas Thomasas ir Robas Gray'us po 12, Yakuba Ouattara 11, Donta Hallas (8 atk. kam.) ir Donatas Motiejūnas po 7.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Pirmas pratęsimas: „Žalgiris“ 98:107 „Monaco“ (21:22, 22:26, 27:13, 25:34, 3:12)

Varžovai geriau pradeda pratęsimą bei pelno keturis taškus iš eilės. Nekokia pratęsimo pradžia kauniečiams... jie jau atsilieka 95:101.

Nepavyksta prisivyti varžovų. Gerą metimą prameta L. Lekavičius, o varžovai pergalę galutinia įtvirtina pergalę 107:98

Ketvirtas kėlinys: „Žalgiris“ 95:95 „Monaco“ (21:22, 22:26, 27:13, 25:34)

M. Jamesas neleis bent jau kol kas perlaužti mačo. Jo keli geri epizodai puolime, „Žalgiris“ neužpuola ir Monako ekipa jau vėl visai šalia (70:72).

Tikra drama... svečiai visiškai pasivijo šeimininkus. Sužaidus keturias minutes rezultatas lygus 75:75. „Monaco“ pataiko iš tali, bet čia pat atsako ir A. Milaknis! Bet vėl problemos gynyboje.. kauniečiai atsilieka tašku 81:82.

Skaudūs varžovų tritaškiai, „Žalgiris“ vėl prasižengia apmaudžiose situacijose. J. Zdovco auklėtiniai atsilieka 83:87.

Oj kas darosi Kauno arenoje. Kauniečiai vis šalia, bet niekaip nepavyksta priartėti. Sirgaliai švilpia ir dėl abejotino teisėjų sprendimo..

Kauniečiai vis šalia varžovų, bet nepavyksta persverti rezultato. Lieka vos kelios sekundės, Lukas Lekavičius nepataiko, bet E. Ulanovas tiesiog įstumia kamuolį į krepšį! Kokia drama, komandos žais pratęsimą.

Trečias kėlinys: „Žalgiris“ 70:61 „Monaco“ (21:22, 22:26, 27:13)

Kauniečiams vėl nesiseka gintis, varžovai pataiko dar sykį iš toli. Laimei, ir patiems sekasi užpulti. Sužaidus daugiau nei tris minutes Janis Strelniekas pataiko trečią tritaškį ir rezultatas tampa lygus (53:53).

Dar vienas kauniečių tritaškis privertė varžovų trenerį imti minutės pertraukėlę. Bet po pasitarimo grįžę svečiai surengia kelias atakas ir rezultatas vėl minimalus, „Žalgiris“ pirmauja 58:57.

Koks kėlinys! Gerą energiją rodo žalgiriečiai, pagaliau pavyksta ir apsiginti. 8:0 laimėta atkarpa ir kauniečiai jau pirmauja 70:61!

Antras kėlinys: „Žalgiris“ 43:48 „Monaco“ (21:22, 22:26)

Kėlinio pradžioje vaizdas išlieka panašus, kadangi abi komandos rungtyniauja taškas į tašką. Tyleris Cavanaugh pataiko pagaliau iš toli, bet dvitaškiu atsakė ir svečiai. Kauniečiai pirmauja 29:28.

Čia pat seka dvi sėkmingos varžovų atakos, po kurių jau „Monaco“ pirmauja 33:29.

M. Jamesas jau išdalino net 7 rez. perdavimus. Į tai bando atsakyti žalgiriečiai, kai Artūras Milaknis smeigia du tritaškius (37:38).

Bet amerikietis užsidirba trečiąją pražangą bei sėda ant suolo. „Žalgiris“ atsilieka 39:42. Netrukus dar kelios varžovų atakas ir prancūzai pavojingai atitrūksta (46:39).

Žalgiriečiams kiek pavyksta priartėti, bet gynyba neramina.. per du kėlinius prasileista net 48 taškai. Patys J. Zdovco auklėtiniai surinko 43.

Pirmas kėlinys: „Žalgiris“ 21:22 „Monaco“

„Monaco“ kiek sėkmingiau pradeda mačą bei surengia kelias atakas be atsako (4:0), bet netrukus dvitaškį pataiko ir Mantas Kalnietis (2:4).

Žalgiriečiams pavyksta atrišti varžovų krepšį sėkmiingais metimais, tačiau ne taip gerai sekasi gintis. „Monaco“ tuo naudojosi ir sužaidus kiek daugiau nei tris minutes priekyje rezultatu 9:7.

Įpusėjus kėliniui abi komandos apsikeičia dvitaškiais, o švieslentėje dega lygus rezultatas (11:11).

Aikštėje pasirodęs Donatas Motiejūnas prameta dvi baudas, bet čia pat pataiko iš toli. Kėlinuko pabaigoje pirmavo tai vieni, tai kiti. Galiausiai Mike'o Jameso dvitaškis leido svečiams pirmauti po pirmojo kėlinio 22:21.

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: M. Kalnietis, J. Strelniekas, E. Ulanovas, T. Cavanaugh, M. Blaževičius.

„Monaco“: Y. Quattara, M. James, W. Thomasas, A. Diallo, D. Hallas.