Praėjusias Rytų konferencijos finalo rungtynes pralaimėjusi Majamio „Heat“ komanda netruko atsiimti namų aikštės pranašumo.

Majamio klubas trečiajame serijos mače svečiuose 109:103 (39:18, 23:29, 25:25, 22:31) pranoko Bostono „Celtics“ krepšininkus ir persvėrė serijos iki keturių pergalių rezultatą 2-1.

„Heat“ klubas jau pirmajame kėlinyje ėmė diktuoti sąlygas ir greitai susikrovė dviženklį pranašumą (16:4).

Ketvirtį komanda užbaigė penkiais taškais iš eilės, kas leido padidinti atstumą iki rekordinio 21 taško (39:18).

Antrajame kėlinyje aikštės šeimininkų deficitas dar labiau išaugo ir užduotis atsitiesti darėsi vis sunkesnė (46:20).

Nepaisant to, Bostono krepšininkai gerokai apkarpė varžovų persvarą ir į pertrauką išėjo su 15 taškų deficitu (62:47).

Trečiajame ketvirtyje po ilgos pertraukos skirtumas tarp komandų tapo vienaženklis (74:65), o ketvirtajame kėlinyje po šeimininkų spurto 12-0 jis sumenko iki minimumo (93:92).

Tuomet tylą dvitaškiu nutraukė Bamas Adebayo, kuris pradėjo komandos atkarpą 7-0, padėjusią kiek atsiplėšti nuo varžovų (100:92).

Po to momento Majamio ekipa pergalės iš rankų neišleido. Išsaugojusi saugų atstumą ji iškovojo pergalę trečiajame serijos mače – 109:103.

Nugalėtojai šiame mače perėmė net 19 kamuolių. Daugiausiai, po 4, nugvelbė Victoras Oladipo, Bamas Adebayo bei Kyle‘as Lowry.

Tai buvo svarbus faktorius, kodėl aikštes šeimininkai padarė 23 klaidas, iš kurių daugiausiai 7 – Jaylenas Brownas. 6 sykius kamuolį prarado Jaysonas Tatumas.

Šiose rungtynėse į aikštę po keturių iš eilės praleistų sugrįžo K.Lowry, tačiau komanda neteko lyderio Jimmy Butlerio, kuris patyrė kelio traumą. Antroje rungtynių dalyje amerikietis išvis nežaidė, tačiau pirminiais pranešimais jo trauma nėra rimta ir jis greičiausiai žais kitame mače.

Sužeidimų neišvengė ir J.Tatumas bei Marcusas Smartas. Abu krepšininkai buvo palikę aikštę, tačiau abu vėliau galėjo sugrįžti ant parketo ir tęsti susitikimą.

„Heat“: Bamas Adebayo 31 (15/21 dvit., 0/1 trit., 1/1 baud., 10 atk. kam., 6 rez. perd.), P.J. Tuckeris 17 (7 atk. kam.), Maxas Strusas 16 (4/7 trit.), Kyle‘as Lowry 11 (6 rez. perd.), Jimmy Butleris, Tyleris Herro ir Calebas Martinas po 8.

„Celtics“: Jaylenas Brownas 40 (11/11 dvit., 3/9 trit., 9/12 baud., 9 atk. kam., 7 kld.), Alas Horfordas 20 (3/5 trit., 14 atk. kam., 3 blk.), Marcusas Smartas 16 (7 rez. perd.), Jaysonas Tatumas (3/14 met., 6 kld.) ir Grantas Williamsas po 10.