Vasilije Micičiaus vedama ir X faktorių atradusi Stambulo „Anadolu Efes“ apgynė Eurolygos čempionų titulą itin nerezultatyviame ir nervingame finale.

Belgrado „Štark“ arenoje Turkijos klubas 58:57 (14:15, 15:19, 11:8, 18:15) įveikė Madrido „Real“.

Šiose rungtynėse teisėjavo ir lietuvis Gytis Vilius.

V. Micičius buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose – pelnė 23 taškus (4/8 dvit., 4/7 trit., 3/3 baud.). Tikru X faktoriumi tapo Tiboras Pleissas, pelnęs 19 taškų (7/8 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.), atkovojęs 7 kamuolius ir surinkęs 24 naudingumo balus.

Vokietis vien per antrą mačo pusę surinko 17 iš komandos 29 taškų.

Čempionams finale vos penki žaidėjai pelnė taškus.

„Real“ šiose rungtynėse pataikė vos 6 tritaškius iš 33. Nespindėjo ir čempionai – 6 iš 24.

„Anadolu Efes“ tapo vos trečiąja komanda, kuriai pavyko laimėti Eurolygą dvejus metus iš eilės. Prieš tai tą padarė tik Tel Avivo „Maccabi“ ir Pirėjo „Olympiakos“.

Abi komandos nervingai pradėjo rungtynes, tačiau „Real“ į priekį patempė iš po krepšio taškus vertęs milžinas Walteris Tavaresas. Jis per pirmą kėlinį vienas surinko 12 taškų, o „Anadolu Efes“ įprastai vedė Shane’o Larkino ir Vasilije Micičiaus tandemas.

Gynėjai per pirmą mačo pusę kartu surinko 23 iš 29 ekipos taškų ir išlaikė ją artimoje kovoje – „Real“ turėjo penkių taškų pranašumą.

„Anadolu Efes“ labai sunkiai pradėjo antrą mačo pusę – per pirmas šešias trečio kėlinio minutes sukrapštė vos 2 taškus ir pavojingai atsiliko 31:40. Vis tik „Real“ svaidė pro šalį vieną tritaškį po kito, o T. Pleissas pelnė penkis taškus iš eilės ir budino komandą, o kelis gerus epizodus sukūrė ir Vasilije Micičius, leidęs nukirpti atsilikimą iki dviejų taškų.

Netrukus aikštėje užvirė emocijos – Jamesas Andersonas ir Vincentas Poirier apsistumdė, krepšininkai užsidirbo po nesportinę pražangą.

Visa drama persikėlė į ketvirtą kėlinį – likus žaisti dvi minutes po Gabrielio Decko tritaškio „Real“ išlygino rezultatą, bet jau kitoje atakoje V. Micičius smogė atgal – 56:55.

Likus žaisti 44 sek. S. Llullas prasiveržimu vėl priartino „Real“ per tašką, bet tai ir buvo paskutiniai mačo taškai.

„Real“ dar turėjo daug komandinių pražangų ir kelis kartus pažeidė taisykles, taip suteikdami vis naują laiką varžovų atakoms. Galiausiai Madrido komanda pasirinko nepažeisti taisyklių penktą kartą – „Anadolu Efes“ ataka baigėsi netaiklių Sh. Larkino tritaškiu, bet „Real“ nebeliko laiko atakai po chaotiškos kovos dėl kamuolio.

„Anadolu Efes“: V. Micičius 23, T. Pleissas 19, Sh. Larkinas 10, Ch. Singletonas 4, B. Dunstonas 2.

„Real“: W. Tavaresas 14 (11 atk. kam.), S. Llullas 9, A. Randolphas 6, A. Hanga ir G. Deckas po 5.