Plaukikė Kotryna Teterevkova Europos čempionate vėl pagerino Lietuvos rekordą

papildyta 19.21 val, Aleksas Savickas į finalą nepateko

Rusijoje, Kazanėje, vykstančiame Europos plaukimo čempionate trumpajame (25 m) baseine Kotryna Teterevkova 200 m krūtine distancijos finale užėmė septinąją vietą ir dar sykį pagerino asmeninį, o kartu ir Lietuvos rekordą.

19-metė sportininkė atplaukė per per 2 min. 20.94 sek.

Auksą su nauju pasaulio jaunimo rekordu laimėjo vos 16-os metų rusė Jevgenija Čikunova (2:16.88). Sidabras atiteko jos tautietei Marijai Temnikovai (2:18.45), o bronza – italei Francescai Fangio (2:19.69).

Priminsime, kad K.Teterevkova ketvirtadienį pusfinalyje finišavo per 2 min. 21.05 sek. ir užtikrintai pateko į finalą su 5-u rezultatu. Ji tada antrą sykį per dieną pagerino Lietuvos rekordą (2 min. 21,81 sek.), kuris nuo 2017-ųjų priklausė Rūtai Meilutytei.

Prieš keletą dienų 100 m plaukimo krūtine distancijoje K. Teterevkova finale užėmė penktąją vietą. Šioje distancijoje ji triskart gerino asmeninį savo rekordą.

Tad iš viso jaunoji Lietuvos plaukikė kol kas šiame čempionate net šešis sykius gerino savo asmeninius rekordus.

Tuo tarpu vyrų 200 m plaukimo krūtine pusfinalyje 18-metis Aleksas Savickas finišavo per 2 min. 7.62 sek. ir užėmė 14-ą vietą. Lietuviui pritrūko 0.15 sek. iki ryte pasiekto karjeros rekordo, o nuo finalinio aštuoneto jį skyrė 2.48 sek.

Beje, A.Savickas buvo jauniausias pusfinalio dalyvis. Pusfinalyje lyderių trejetą sudarė olandas Arno Kamminga (2:02.54), rusas Aleksandras Žigalovas (2:02.64) ir baltarusis Ilja Šymanovičius (2:02.66).

A.Savickas penktadienį ryte atrankoje savo asmeninį rekordą pagerino net 2.42 sek. ir užėmė 18-ą vietą, o pritaikius šalims tenkančias kvotas, buvo 16-as (2:07.47).