Kauno „VIČI-Aistės“ iškovojo pirmąją pergalę Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) Elito C grupėje. Ketvirtajame kėlinuke iššvaisčiusios 13 taškų pranašumą, Lietuvos čempionės sėkmingai sužaidė rungtynių pabaigą ir nugalėjo Minsko „Minsk-2006“ komandą rezultatu 66:57 (12:15, 22:14, 17:13, 15:15) rašoma pranešime spaudai.

Net 7 kamuolius po varžovių krepšiu atkovojusios Kauno „VIČI-Aistės“ per pirmas 5 minutes prametė visus 14 metimų iš žaidimo. Nuo nemalonumų aikštelės šeimininkės apsaugojo patikima gynyba, leidusi varžovėms pelnyti tik 5 taškus. Kėlinuko pabaigoje TatsianaLikhtarovič baudų metimais sumažino komandos atsilikimą iki minimumo (8:9), tačiau „Minsk-2006“ krepšininkės pataikė du tolimus metimus iš eilės ir neleido kaunietėms persverti rezultato - 12:15.

Antrojo kėlinuko pradžioje Mantui Šerniui teko prašyti minutės pertraukėlės, kai viešnios be atsako pelnė 6 taškus, atitrūkdamos 9 taškų skirtumu (12:21). Vitos Kuktienės vedamos „VIČI-Aistės“ atsakė tokiu pat spurtu ir privertė atsakomosios minutės pertraukėlės prašyti Baltarusijos klubo trenerius. Iki didžiosios pertraukos likus 3 minutėms, prabilo iki tol tylėjusios aikštelės šeimininkių snaiperės. Du tritaškius pataikė Santa Okockytė, baigiantis ketvirčiui vieną - Mantė Kvederavičiūtė. „VIČI-Aistės“ ne tik persvėrė rezultatą, bet ir susikrovė 5 taškų pranašumą - 34:29.

Trečiasis kėlinukas savo nerezultatyvumu per pirmąsias 5 minutes priminė rungtynių pradžią. Jo viduryje V. Kuktienė pataikė tolimą metimą bei realizavo du baudų metimus. „VIČI-Aisčių“ persvara padidėjo iki 9 taškų. Minutės pertraukėlės „Minsk-2006“komanda paprašė po AijosPutninos metimo, aikštelės šeimininkėms įgijus dviženklį pranašumą - 44:33.

Po Mildos Sauliūtės dvitaškio ketvirtajame kėlinuke „VIČI-Aistės“ pirmavo didžiausia rungtynėse 13 taškų persvara - 58:45. Per anksti patikėjusios pergale kaunietės stabtelėjo, per 4 minutes pelnė vos tašką ir vos nebuvo nubaustos. „Minsk-2006“ spurtavo ir, likus žaisti dvi minutes, AlesiaLalovič prasiveržimu sumažino baltarusių atsilikimą iki 2 taškų - 59:57.

M. Šerniusper minutės pertraukėlę nuramino kaunietes.Labai svarbų tolimą metimą pataikė A. Putnina. Viešnioms suklydus, V. Kuktienė atkovojo kamuolį po netaiklaus S. Okockytės dvitaškio ir pelnė taškus iš po krepšio - 64:57, likus žaisti 34 sekundes. Per likusį laiką pergalės „VIČI-Aistės“ iš rankų nepaleido.

Teisėjai visų rungtynių metu toleravo labai šiurkštų žaidimą ir nekreipė dėmesio į Z. Haradzetskojossmūgį alkūne Rimai Valentienei paskutinę minutę, po kurio krepšininkei dėl prakirstos galvos teko keliauti į ligoninę.Aikštelės šeimininkių gretose nerungtyniavo traumą besigydanti Amanda Kemežys ir Courtnay Pilypaitis.

„VIČI-Aistėms“ T. Likhtarovič pelnė 13, V. Kuktienė (8 atk. kamuoliai) - 11, S. Okockytė - 10 taškų.

„Minsk-2006“ gretose išsiskyrė 17 taškų įmetusi ir 12 kamuolių atkovojusi V. Istseliatsova. Z. Haradzetskojos sąskaitoje - 13 taškų (9 prarasti kamuoliai).