27
„Žalgiris“ – „Panathinaikos“ (nuotr. zalgiris.lt)

Šį vakarą Kauno „Žalgiris“ bandė atsirevanšuoti dar vienai Eurolygos komandai už pralaimėjimą pirmajame reguliariojo sezono rate. Atėnuose Kazio Maksvyčio auklėtiniai susitiko su vietos „Panathinaikos“. Deja, kauniečių pergalių serija nutrūko ir teko pripažinti šeimininkų pranašumą rezultatu 65:89 (24:19, 18:8, 16:37, 7:25).

27

Vos prasidėjus pirmajam kėliniui šeimininkai suklydo, o Kauno „Žalgirio“ kapitonas Edgaras Ulanovas pasinaudojo proga ir atidarė komandos taškų sąskaitą, o vėliau taip pat pridėjo du taškus su pražanga. Žaidimas ketvirčio pradžioje vystėsi sėkmingai, Ignui Brazdeikiui pavyko pataikyti tritaškį, o du taškus su pražanga taip pat pridėjo L. Birutis.

Vėliau kauniečių puolimą kiek aptemdė tamsūs debesys, pastarieji kelis kartus klydo ir neužbaigė atakų taškais, tuo pasinaudoję šeimininkai buvo priartėję labai arti. Tačiau žalgiriečiams greitai pavyksta susigrąžinti didesnę persvarą, o kėlinį taikliu tritaškiu užbaiga Karolis Lukošiūnas.

Antrąjį ketvirtį Kauno „Žalgiris“ pradėjo spurtu 5:0 ir viso kėlinio metu rodė kur kas didesnį kovingumą negu šeimininkai.

Žalgiriečiai ne tik išnaudojo beveik visas pasitaikiusias antrąsias progas, tačiau ir karaliavo po krepšiu puolime, kur sugriebė labai daug atšokusių kamuolių ir pavertė juos taškais. Šios pastangos neišėjo veltui, nes į ilgąją pertrauką K. Maksvyčio auklėtiniai iškeliavo turėdami 15 taškų persvarą (42:27).

Trečiasis ketvirtis virto tikru košmaru kauniečiams. Šeimininkai ne tik baudė taikliais tritaškiais metimais, bet ir puikiai provokavo pražangas, kurias vertė taškais.

Kauno „Žalgirio“ žaidime kaip iš gausybės rago pasipylė klaidos, kurios leido varžovams ne tik pasivyti, bet ir pralenkti svečius. Nors baigiantis ketvirčiui rezultatą pavyko sušvelninti netrukus „Žalgiris“ vėl keletą kartų suklydo ir pasibaigus laikui atsilikinėjo 6 taškais (58:64).

Ketvirtajame kėlinyje tęsėsi žalgiriečių košmaras, puolime niekaip nepavyko sukurti rezultatyvių atakų, tuo tarpu šeimininkams puikiai pavyko didinti savo pranašumą. Galiausiai rungtynės baigėsi užtikrinta Atėnų „Panathinaikos“ pergale (65:89).

Žalgiriečiai padarė 19 klaidų ir realizavo 29 proc. tritaškių (6/21). Tuo tarpu varžovai tolimus metimus laidė 53 proc. taiklumu (10/19).

„Žalgiris“: Rolandas Šmitas 11 (2/2 dvit., 1/3 trit., 4/4 baud.), Lukas Lekavičius ir Laurynas Birutis po 9, Ignas Brazdeikis ir Tomas Dimša po 8, Edgaras Ulanovas 7, Kevarriusas Hayesas (7 atk. kam.) ir Arnas Butkevičius po 4.

„Panathinaikos“: Parisas Lee 24 (4/6 dvit., 5/6 trit., 1/2 baud., 27 n. b.), Dwayne‘as Baconas ir Mateuszas Ponitka po 13, Georgios Papagiannis 12, Nate‘as Woltersas ir Artūras Gudaitis po 7.