36
I. Brazdeikis. (nuotr. zalgiris.lt)

Su naujokų pagalba žaidęs Kauno „Žalgiris” (10-8) antradienį puikiai pradėjo dvigubą Eurolygos savaitę Italijoje. Kauniečiai rezultatu 87:77 (24:13, 16:23, 20:24, 27:17) įveikė Bolonijos „Virtus“ (8-10) klubą.

36

Po pirmojo kėlio žalgiriečiai buvo susikrovę 11 taškų pranašumą, tačiau užtikrintai antrąjį ketvirtį pradėję „Virtus“ krepšininkai sugebėjo prisivyti.

Antrajame kėlinyje „Virtus“ užtikrintai į priekį veržtis padėjo dominavęs Milošas Teodosičius. Praėjus pusei rungtynių laiko „Žalgiris“ su nedidele persvara 40:36 pirmavo prieš arenos šeimininkus.

Trečiajame kėlinyje pažiro tikras pražangų lietus. Per nepilnas keturias minutes priešininkai prasižengė net keturis kartus, o pastaruoju metu fantastiškai žaidęs L. Birutis „Žalgiriui“ pelnė dar keturis taiklius baudų metimus. Po trijų ketvirčių švieslentėje degė lygus rezultatas – 60:60.

Paskutines 10 minučių virė žūtbūtinė kova. Puikų pasirodymą kėlinio pradžioje demonstravo komandos naujokas I. Tayloras pelnydamas 5 taškus iš eilės. Nors aikštėje ir toliau siautėjo M. Teodosičius, tačiau žalgiriečiai ir toliau kūrėsi sau palankias progas ir išlaikė nedidelį pranašumą (68:63).

Svečiai pirmavo (76:70), bet, kai užpuldavo patys, į tai sėkmingai atsakydavo ir varžovai.  „Virtus“ bandymai dar labiau priartėti nebuvo sėkmingi, mačui artėjant prie pabaigos „Žalgiris“ išlaikė pergalingą pranašumą, o baudomis jį dar kiek padidino ir galiausiai šventė pergalę 87:77.

Puikiai „Žalgirio“ komandoje debiutavo įžaidėjas I. Tayloras. Komandai jis ne tik pelnė 10 taškų, tačiau ir kūrė puikias progas kitiems komandos nariams. A. Polonaros startas buvo kiek kuklesnis – jis į komandos sąskaitą įrašė du taškus.

Pirmąjį komandų mūšį praėjusių metų spalį namuose žalgiriečiai laimėjo 68:65.

„Žalgiris“: Rolandas Šmitas (6/6 baud., 8 atk. kam., 26 n. b.) ir Ignas Brazdeikis po 17, Edgaras Ulanovas 15, Arnas Butkevičius 13 (7/8 baud.), Isaiah Tayloras 10, Laurynas Birutis 5, Tomas Dimša 4.

„Virtus“: Milošas Teodosičius 21 (3/5 dvit., 3/7 trit., 6/6 baud., 12 rez. perd., 28 n. b.), Semi Ojeleye 11, Mamas Jaiteh 9, Ismaelis Bako ir Kyle‘as Weemsas po 7, Alessandro Pajola ir Danielis Hackettas po 6.