9
Prancūzų triumfas (nuotr. SCANPIX)

Šeštadienio vakarą Pasaulio taurės ketvirtfinalyje Katare paaiškėjo paskutinis pusfinalio dalyvis. Paskutinėje ketvirtfinalio kovoje susitiko Anglijos ir Prancūzijos rinktinės. Po atkaklios kovos 2:1 triumfavo Prancūzijos futbolinikai.

9

Rungtynių pradžioje abi rinktinės surengė greitų išpuolių, tačiau didesnio pavojaus vieni kitiems nesukėlė. Vėliau prancūzai rengė vieną pavojingą išpuolį po kito ir jau 17-ąją minutę Aurelienas Tchouameni išvedė Prancūzijos rinktinę į priekį 1:0.

Vėliau kamuolį daugiau kontroliavo anglai, jiems pavyko susikurti nemažai pavojingų progų prie Prancūzijos vartų, tačiau jų įgyvendinti nepavyko. Visgi, žiūrint į pirmąjį kėlinį kamuolį daugiau valdė prancūzai, kamuolys buvo valdomas jų 58 proc. viso kėlinio laiko.

Teisėjas pridėjo papildomas 4 žaidimo minutes, tačiau per jas sukurti stebuklų nepavyko. Į rūbines komandos iškeliavo prancūzams pirmaujant 1:0.

Po pertraukos sugrįžę anglai jau netrukus uždirbo baudinį į prancūzų vartus. 54-ąją minutę Anglijos rinktinės kapitonas H. Kane'as išlygino rezultatą įgyvendindamas 11 m. baudinį 1:1.

Vėliau vyko apylygė kova, abi komandos norėjo kuo greičiau užsitikrinti pergalę ir susikūrė nemažai puikių progų, kurių, deja, įgyvendinti nepavyko.

78-ąją minutę Olivieris Giroud pakelė visus Prancūzijos fanus ant kojų. Futbolininkas pasiuntė kamuolį tiesiai į vartus ir vėl išvedė Prancūzijos rinktinę į priekį 2:1.

Tačiau prancūzai ilgai pasidžiaugti negalėjo. Vos po kelių minučių buvo skirtas baudinys į Prancūzijos rinktinės vartus. Jų laimei H. Kane‘ui nepavyko realizuoti baudinio, smūgis skriejo gerokai virš vartų. Prancūzams teliko atsilaikyti iki rungtynių pabaigos.

Nors vėliau anglams pavyko susikurti neblogų progų, Prancūzijos futbolininkai pademonstravo tikrai tvirtumą ir atsilaikė iki pat galo. Į pusfinalį keliauja 2:1 triumfuojanti Prancūzija.

Pusfinalyje Prancūzijos futbolininkai susikaus su Maroko futbolininkais.