Šeštadienio popietę Fukuokoje (Japonija) vieną aukso medalį jau iškovojusi Rūta Meilutytė varžėsi dėl patekimo į 50 m krūtine plaukimo finalą.

Antrajame pusfinalyje iš antro takelio startavusi R. Meilutytė 50 m įveikė per 29,3 sek. ir pakartojo gyvavusį pasaulio rekordą. Taip greitai lietuvė dar nėra plaukusi, o prieš dvejus metus šį rekordą pasiekė Italijos plaukikė Benedetta Pilato.

Už pakartotą rekordą R. Meilutytė buvo apdovanota 30 tūkst. dolerių prizu.

Į pusfinalį R. Meilutytė papuolė distanciją perplaukusi per 30,39 sek. ir bendroje įskaitoje užėmusi 8-ą vietą. Tiesa, tokį patį laiką užfiksavo ir dar dvi sportininkės – švedė Sophie Hansson ir estė Eneli Jefimova.

Pirmąjį pusfinalio plaukimą laimėjo viena iš favoričių – praėjusių metų čempionato bronzos medalininkė Lara van Niekerk iš Pietų Afrikos Respublikos. Ji distanciją įveikė per 29.91 sek.

Įdomu tai, kad L.van Niekerk atrankoje finišavo vos 17-a ir turėjo likti už pusfinalio borto. Visgi, ją išgelbėjo komandos draugė Tatjana Schoenmaker, kuri atsisakė savo vietos pusfinalyje ir leido jame plaukti atrankoje klydusiai tautietei.

50 m plaukimo krūtine finalas vyks rytoj, sekmadienį, 14.09 val.