Gegužės 13 – 29 dienomis  Tamperėje ir Helsinkyje (Suomija) vyks Pasaulio ledo ritulio čempionato elitinis divizionas, kuriame dėl nugalėtojų vardo varžysis 16 rinktinių.

Pirmą dieną B grupėje Latvijos ledo ritulininkai 1:4 (0:3, 0:1, 1:0) nusileido Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ekipai.

Jau antrą susitikimo minutę latvis Rihards Marenis pažeidė taisykles ir JAV įgavo vieno žaidėjo kiekybinę persvarą, tačiau tuo pasinaudoti nesugebėjo. Visgi pasižymėti amerikiečiams pavyko gana greitai: aštuntą minutę Riley Barberis (7:11) pelnė pirmąjį JAV rinktinės įvartį.

Po mažiau nei dviejų minučių Rodrigo Abols sėdo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio, o kiekybinę persvarą išnaudojo Sethas Jonesas (10:18). Baudos minutės ir toliau smugdė latvius žemyn – po 32 sekundžių nuo paskutiniojo JAV rinktinės įvarčio taisykles pažeidė Karsonas Kuhlmanas, o dar po 56 sekundžių Thomasas Bordeleau (11:36) dar kartą pasinaudojo vieno žaidėjo kiekybiniu pranašumu ir JAV ledo ritulininkai jau pirmavo 3:0.

Antrąjį kėlinį amerikiečiai pradėjo Samo Laferty įvarčiu, o vienintelį Latvijos rinktinės įvartį trečiojo kėlinio pradžioje išnaudojus kiekybinę persvarą pelnė Andris Dzerins.

Kitas rungtynes latviai žais gegužės 14-ą dieną prieš Suomija, tuo tarpu amerikiečiai gegužės 15-ą susikaus su Austrija.

Praėjusių metų Rygoje vykusiame pasaulio ledo ritulio čempionate latviai neprasibrovė į atkrintamąsias. Paskutinį kartą jie ketvirtfinalyje žaidė 2018 m. čempionate ir galiausiai finišavo aštuntoje vietoje.

Per pastaruosius ketverius metus JAV ir Latvijos rinktinės buvo susitikusios vos sykį – 2021 m. čempionate amerikiečiai šventė pergalę rezultatu 4:2. Latviams tik sykį yra pavykę įveikti amerikiečius, kai tą padarė 2014 m. čempionate, šventę pergalę rezultatu 6:5.

Tuo pat metu vykusiose A grupės rungtynėse Slovakija 4:2 (1:0, 2:2, 1:0) palaužė Prancūziją.

Slovakus į priekį išvedė Pavolas Regenda (10:23), o skirtumą padvigubino kiekybinę persvarą išnaudojęs Tomas Tataras (21:54). Visgi prancūzai sugrįžo į rungtynes, kai Anthony Rechas (26:06) ir Jordannas Perretas (32:49) mušė du greitus įvarčius.

Dar prieš antrojo kėlinio pabaigą Samuelis Takacas (38:03) vėl persvėrė rezultatą slovakų naudai. Rungtynių pabaigoje, likus žaisti 2 minutes, Prancūzijos rinktinė vartininką pakeitė papildomu aikštės žaidėju, tačiau vietoje įvarčio, išlyginusio rezultatą, P.Regenda (59:52) mušė į tuščius vartus ir užtvirtino slovakų pergalę.

Kitas rungtynes slovakai žais gegužės 14-ą dieną prieš Vokietiją, tuo tarpu prancūzai gegužės 15-ą susitiks su Kazachstanu.

Pasaulio ledo ritulio čempionato A grupėje rungtyniauja Kanada, Vokietija, Šveicarija, Slovakija, Danija, Kazachstanas, Italija ir Prancūzija, tuo tarpu B grupėje – Suomija, JAV, Čekija, Švedija, Latvija, Norvegija, Didžioji Britanija ir Austrija.

Į ketvirtfinalius pateks po keturias geriausias grupių komandas, o į žemesnį, pirmojo diviziono A grupę nukris paskutinės grupių komandos bei kitais metais rungtyniaus prieš Lietuvos rinktinę.

2021 m. Pasaulio ledo ritulio čempionate triumfavo Kanada, antrą vietą užėmė Suomija, o trečia liko JAV rinktinė.

Kanadiečiai yra pasaulio čempionatų rekordininkai ir savo sąskaitoje turi jau 27 aukso medalius, 15 sidabro ir 9 bronzas – viso 51 medalį.