Edmontone vykstančiame pasaulio U-20 elitinio diviziono ledo ritulio čempionate triuškinančią pergalę A grupėje iškovojo Suomijos rinktinė, kuri 7:1 nugalėjo Austriją.

Kitose A grupės rungtynėse Vokietija po pratęsimo ir sunkaus Alexanderio Blanko įvarčio iš nepatogaus kampo 2:1 palaužė Čekiją.

B grupėje Rusija iškovojo pirmą pergalę, kai 4:2 nugalėjo Šveicariją, o švedai džiaugėsi antra pergale, kai 3:0 įveikė gerokai daugiau smūgių į vartus atlikusią ir dominavusią Slovakiją.

Švedija į vartus smūgiavo 27 kartus, kai tuo tarpu slovakai – 48.

Tai buvo pirmas kartas šiame pasaulio čempionate, kai vartininkas visas rungtynes nepraleido nei vieno įvarčio ir tai padarė švedų vartų sargas Jesperas Wallstedtas.

Švedai fantastiškai žaidė mažumoje ir trečiame kėlinyje sugebėjo net penkias minutes atsilaikyti žaisdami 3 prieš 5 ir kurį laiką net 3 prieš 6.