naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Plaukimo naujienomis besidalinantis „SwimSwam“ puslapis įvertino Lietuvos plaukikę Rūtą Meilutytę kaip „metų sugrįžimą“.

Plaukimo naujienomis besidalinantis „SwimSwam“ puslapis įvertino Lietuvos plaukikę Rūtą Meilutytę kaip „metų sugrįžimą“.

REKLAMA

„Swim Swam“ rašoma, kad „Metų sugrįžimo“ apdovanojimas yra naujas ir buvo sukurtas dėl ne vienos puikios 2022 m. sugrįžimo istorijos. Šiai naujai nominacijai buvo pasirinkta Lietuvos plaukikė R. Meilutytė.

„Būdama 15 metų ji tapo olimpine čempione 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje.

Tai pradėjo neprilygstamą rezultatų seriją, kai ji iš eilės laimėjo olimpinį čempionatą, pasaulio trumpojo ruožo čempionatą, pasaulio ilgo bėgimo čempionatą, Europos čempionatą, jaunimo olimpinių žaidynių aukso medalį ir pasaulio jaunimo čempionatą per įtemptus dvejus metus. laikotarpį.

Vien 2013 m., būdama vos 16 metų, ji buvo pasiekusi tris pasaulio rekordus“, – rašoma publikacijoje.

Visgi po tokių stulbinančių rezultatų 2018 m. R. Meilutytė iš sporto pasitraukė, nes ją užklupo depresija, valgymo sutrikimai. Nors ji keitė miestus ir trenerius, tačiau tai jaustis geriau nepadėjo.

REKLAMA

„Neilgai trukus FINA jai skyrė dvejų metų diskvalifikaciją dėl dopingo kontrolės, nes per metus neatliko trijų dopingo kontrolės testų, o tai, jos teigimu, buvo jos depresijos pasekmė“, – priminė „SwimSwam“.

REKLAMA

Į sportą lietuvė sugrįžo 2021 m. pabaigoje ir iškart sužibėjo aukščiausio rango varžybose. Pastaroji jos sėkmė buvo Pasaulio plaukimo trumpajame baseine (25 m) čempionate. 50 m plaukimo krūtine rungtyje ji iškovojo auksą ir pagerino pasaulio rekordą.

„Iššūkis R. Meilutytei siekti geriausių rezultatų atsinaujino. Jos vėl laukia sėkmė, ji vėl yra plaukimo pasaulio viršūnėje, ji vėl pajus spaudimą, tačiau dabar ji turi įrankius su tokiais dalykais susidoroti. (...)

REKLAMA

Ir dabar ji supranta save ir ko jai reikia sėkmei palaikyti. Ji įrodė, kad sveikas protas yra pranašumas, o ne kliūtis sėkmei, ir tai yra pamoka mums visiems.

Rūta dar nėra įsipareigojusi nei Fukuokai (2023 m. pasaulio čempionatas), nei Dohai (2024 m. pasaulio čempionatas), nei Paryžiui (2024 m. olimpinės žaidynės), tačiau visose šiose varžybose ji bus medalių favoritė“, – rašoma „SwimSwam“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų