0
TV3

Pirmadienį Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai) surengtose 12-ųjų „Laureus“ sporto apdovanojimų iškilmėse pagrindinius prizus gavo Ispanijos tenisininkas Rafaelis Nadalis ir JAV kalnų slidininkė Lindsey Vonn. Jie pripažinti geriausiais 2010 metų sportininkais.

Neoficialiai šie apdovanojimai vadinami sporto „Oskarais“.

R. Nadalis pernai laimėjo tris iš keturių „Grand Slam“ turnyrų - atvirąjį Prancūzijos čempionatą („French Open“), Vimbldono turnyrą ir atvirąsias JAV pirmenybes („US Open“). 24-erių metų ispanas užbaigė metus būdamas pirmąja pasaulio rakete.

26-erių metų L. Vonn Vankuverio žiemos olimpinių žaidynių moterų greitojo nusileidimo varžybose iškovojo aukso medalį, taip pat trečią kartą iš eilės iškovojo pasaulio taurę.

Geriausia komanda tapo pasaulio čempionato auksą iškovojusi Ispanijos futbolo rinktinė.

Už sugrįžimą į sporto aukštumas apdovanotas Italijos motociklininkas Valentino Rossi, o už didžiausią staigmeną - Vokietijos golfo žaidėjas Martinas Kaymeris.

Geriausia neįgaliųjų sporto atstove išrinkta Vokietijos slidininkė Verena Bentele, o geriausiu alternatyviojo sporto atstovu tapo amerikietis banglentininkas Kelly Slateris.

Prizas už gyvenimo pasiekimus įteiktas Prancūzijos futbolininkui Zinedine'ui Zidane'ui.