„Optibet A lygos“ sezonas pasiekį finišo tiesiąją. Trečiadieno vakarą vainikavo dramatiškos paskutiniojo turo (36) kovos.

21

Čempionų titulą jau seniai užsitikrinę Vilniaus „Žalgiris“ rungtynes prieš „Kauno Žalgirio“ futbolininkus pralaimėjo rezultatu 2:3. Rungtynių nugalėtojams ši pergalė užtikrino čempionato sidabrą.

Kauniečiai per pirmąją valandą įgijo trijų įvarčių persvarą. Pirmąjį įvartį varžovai įmušė pačią pirmąją minutę, o 34 min. realizavo baudinį. Trečiąjį įvartį „Kauno Žalgiriui“ pavyko pelnyti antro kėlinio pradžioje. Per paskutines penkiolika minučių atsilikimą sumažino D. Kazlausko ir O. Verbicko įvarčiai.

Bronza atiteko lemiamo turo metu pergalę 2:1 (2:1) prieš varžovus iš Jonavos iškovojusiam „Panevėžio“ klubui. Rungtynių pradžioje šeimininkai surengė dvi aštresnes atakas, tačiau 11-ąją minutę turėjo patys traukti kamuolį iš ginamų vartų tinklo.

Po Artiomo Radčenkos perdavimo iš kairiojo krašto baudos aikštelėje visiškai laisvas atsidūręs Juozas Lubas pasiuntė kamuolį į vartus.

Tiesa, „Panevėžys“ greitai atsitiesė. 18-ąją minutę Ariagneris Smithas laimėjo dvikovą prieš varžovą, tiesa, jo bandymą neutralizavo virpstas, vis tik ataka prasitęsė ir ją efektingu smūgiu įprasmino Elivelto. Po 11 minučių savo baudos aikštelėje neužtikrintai sužaidė Artiomas Fastovas – atšokusį kamuolį taip pat įspūdingai į vartus nukreipė Ergysas Kače.

Ketvirtoje vietoje sezoną baigė Kauno raj. „Hegelmann“ (61 tšk.), kurie sumažindami dviejų įvarčių atsilikimą prieš Vilniaus „Riterius“ iškovojo teisę žaisti kitų metų UEFA Konferencijos lygos atrankos varžybose. Pralaimėdami 2:0 Kauno raj. futbolininkai gavo šaltą dušą, po kurio pavyko greitai atsigauti.

58 minutę standartinėje situacijoje Samuelis Odeoyibo galva iš arti nuginklavo vartininką.

Po mažiau nei dešimties minučių Andriaus Skerlos auklėtiniai išlygino rezultatą. „Riteriai“ nesugebėjo neutralizuoti pavojaus prie baudos aikštelės, o Yukioshi Karashima tolimu smūgiu surado kamuoliui vietą kairiajame vartų kampe. Tai ir buvo paskutinis rungtynių įvartis, rungtynės baigėsi rezultatu 2:2 Keliais taškais atsilikę „Riteriai“ (58 tšk.) išliko penkti.

Tuo tarpu kitose rungtynėse „Sūduva“ (55 tšk) sezoną baigė šešta ir po ilgo laiko neiškovojo teisės žaisti UEFA turnyrų atrankos varžybas. Jų varžovas „Džiugas“ (27 tšk.) liko devintas ir kovos dėl teisės žaisti aukščiausiame divizione su Klaipėdos „Neptūnu“. Inciatyvą vėliau perėmusi „Sūduva“ 34 minutę išsiveržė į priekį.

Po Giedriaus Matulevičiaus perdavimo į baudos aikštelę į savo vartus įsimušė Tomas Rapalavičius. Telšių komanda savo šanso sulaukė po pertraukos. 70 minutę greitame išpuolyje Lukas Ankudinovas atliko perdavimą į baudos aikštelę, o ten savo progą pasinaudojo Jurgis Jankauskas. Iki dvikovos pabaigos abi komandos dar bandė ieškoti progų iškovoti pergalę, bet rezultatas išliko nepakitęs, rungtynės baigėsi rezultatu 1:1.

Septintą ir aštuntą vietas A lygoje užėmė „Šiauliai“ ir Gargždų „Banga“, o jų tarpusavio dvikova baigėsi šiauliečių pergale 3:2.