Atšilus orams ir nutirpus miškuose sniegui savo varžybų sezoną pradeda orientavimosi sporto mėgėjai. Jau šį sekmadienį, balandžio 1 dieną, šios sporto šakos entuziastai rinksis į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse, kur vyks vienos didžiausių orientavimosi sporto varžybų - „Kauno estafetės 2012".

Kasmet šis renginys sulaukia beveik 500 dalyvių iš visos Lietuvos bei užsienio valstybių. Šiais metais į varžybas atvyksta orientacininkai iš Suomijos, Švedijos bei kaimyninės Latvijos, teigiama pranešime spaudai.

„Džiaugiuosi, kad pavyko įgyvendinti ne vienus metus brandintą idėją surengti orientavimosi sporto varžybas šioje išskirtinėje vietoje“ – sakė varžybų direktorė, Kauno orientavimosi sporto klubo „Takas“ narė Lina Balčiūnaitė.

Kalvota ir miškais apaugusi muziejaus teritorija su senoviniais etnografiniais pastatais yra patraukli vieta ne tik organizuoti profesionalias orientavimosi sporto varžybas, bet ir šią sporto šaką pristatyti visiems aktyvaus laisvalaikio mėgėjams, kurie norėtų išmokti „skaityti“ žemėlapį.

„Orientavimosi sportas yra universalus ir patrauklus bet kokio amžiaus ir fizinio pasiruošimo žmonėms. Orientavimosi trasą galima įveikti ir bėgte, ir pėsčiomis, važiuojant dviračiu ar sparčiai žingsniuojant su šiaurietiško vaikščiojimo lazdomis. Kontrolinių punktų galima ieškoti tiek individualiai, tiek kartu su visa šeima ar draugų kompanija“ – vardino renginio organizatorė Lina Balčiūnaitė.

REKLAMA

Nepabūgusius ne itin pavasariško oro, renginio organizatoriai kviečia jau šį sekmadienį išbandyti savo jėgas orientavimosi trasoje. Kol patyrę orientacininkai varžysis trijų etapų estafečių varžybose, atvykusiems žiūrovams, pagal kiekvieno fizinį pasiruošimą bei pageidavimą bus pasiūlyta įveikti nesudėtingas, bet įdomias trasas muziejaus teritorijoje.

Norintys įveikti orientavimosi trasą bus laukiami 13-15 val. renginio centre, šalia pagrindinio įėjimo į muziejų. Čia bus galima įsigyti sportinį žemėlapį su pažymėtais kontroliniais punktais. Renginio organizatoriai trumpai supažindins su sporto šakos taisyklėmis bei žemėlapio simboliais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų