2022 m. rugsėjo 8-11 dienomis Bratislavoje (Slovakija) vyko pačios didžiausios pasaulyje jaunučių baidarių ir kanojų irklavimo varžybos „Olympic hopes“. Šiemet dalyvavo 40 šalių ir 785 sportininkai. Lietuvos komandą sudarė 48 sportininkai, namo grįžę su 5 medaliais.

Vaikinų (iki 17 metų) keturviečių kanojų 500 m rungtyje aukso medalius laimėjo Kirilas Suchorukovas, Adas Stefanovičius, Mantas Skarulskis ir Dainius Medekša, finišavę per 1 min. 46.060 sek. Lietuviai po dramatiškos kovos – vos 0.08 sek. – aplenkė moldavus, o treti buvo gerokai atsilikę vengrai (+1.24).

Tas pats lietuvių kvartetas laimėjo bronzą 200 m sprinte (40.540). Mūsiškius aplenkė lenkai (39.280) bei čekai (40.400).

Auksą iškovojo ir Domas Bareika. Jis triumfavo vaikinų (iki 17 metų) vienviečių baidarių 200 m sprinte – 38.880 sek. Antras liko šveicaras Luca Lauperis (39.580), trečias – slovakas Dominikas Doktorikas (39.620).

Sidabro medalius laimėjo Linas Bukauskas ir Nedas Kraujalis (dvivietė baidarė, 200 m), o bronzą – Lukas Kybartas (vienvietė kanoja, 200 m).

Medalių įskaitoje Lietuva užėmė 11-ą vietą. Dominavo Vengrija (29 aukso, 26 sidabro, 9 bronzos).