Iki Pekino žiemos olimpinių žaidynių finišo liko vos viena diena, tačiau Lietuvos olimpiečiams jos jau baigtos. Dalis sportininkų jau grįžo namo, o kartu su jais – LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Apie įspūdžius, tikslus ir lietuvių pasirodymą Pekine D. Gudzinevičiūte papasakojo olimpinėje naujienų portalo tv3.lt studijoje.

Lietuva Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse turėjo rekordinę – 13 olimpiečių delegaciją. Rinktinėje buvo kaip niekad daug debiutantų – tik keturi sportininkai (Tomas Kaukėnas, Vytautas Strolia, Modestas Vaičiulis ir Andrejus Drukarovas) jau turėjo žaidynių patirties.

Individualiose varžybose iš lietuvių aukščiausiai liko biatlonininkas V.Strolia, kuris asmeninėse 20 km lenktynėse užėmė 21-ąją vietą. Išvydome ir šokių ant ledo poros Paulinos Ramanauskaitės bei Deivido Kizalos geriausią karjeros pasirodymą.

Pirmą kartą mūsų šalies istorijoje Lietuva dalyvavo ir biatlono estafetėje 4×7,5 km. Joje vyrų ketveriukė iškovojo 14-ąją vietą. Tai – pakartotas geriausias šios rungties lietuvių pasiekimas, kurį jie tris kartu buvo užfiksavę Pasaulio taurės varžybose.

Daugiau įspūdžių – laidoje, kurią rasite straipsnio pradžioje.