Paaiškėjus, kad Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei teks kautis olimpinės atrankos turnyre, mūsų šalies krepšinio federacijos atstovai ėmė kalbėti, kad tokias varžybas būtų gerai surengti Lietuvoje, tačiau praėjus daugiau nė savaitei po Europos čempionato pabaigos, tokios galimybės ėmė kratytis.

„Apkalbėjome, kad kažin ar verta mums mokėti tiek, kiek teko pakloti norint gauti teisę rengti Europos čempionatą. Dabar nueiti į Vyriausybę ir prašyti 11 mln. litų atrankai, kai gavome beveik 10 mln. litų visoms Europos pirmenybėms, būtų neprotinga ir įžūlu. Tikras kelias – turėti stiprią komandą ir laimėti tas atrankos varžybas, – teigė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vladas Garastas.

FIBA mėgins pasipelnyti

Rugsėjo 18 dieną prie bendro stalo su FIBA prezidentu prancūzu Yvanu Mainini buvo susėdę Lietuvos premjeras Andrius Kubilius, „Eurobasket 2011“ ambasadorius Arvydas Sabonis, LKF prezidentas V. Garastas ir LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas kalbėjosi apie olimpinį atrankos turnyrą.

„Mėginome išprovokuoti, sakom, matot, kas čia vyksta, kai gražu. Pokalbis praėjo šiltai, tačiau Y. Manini taip ir neatsakė, kiek kainuotų olimpinis atrankos turnyras. Skaičiau, kad jis gali kainuoti 5 mln.,  kiti sako – 3 mln. Faktas, kad FIBA mėgins užsidirbti“, – mintimis dalijosi V. Garastas.

REKLAMA

Anot jo, dabar laukiama žinių – pasibaigus Azijos čempionui turi būti atsiųsti dokumentai su olimpinio atrankos turnyro organizavimo sąlygomis ir suma. „Man atrodo, kad numatyta suma – dar neviskas. Jie surengs aukcioną. Taip kaip buvo surengę ir pasaulio čempionate, dalydami vardinius kvietimus“, – piktinosi LKF prezidentas.

Jis vylėsi, kad tokį turnyrą nupirks Rusija ir nereikės važiuoti kur į Venesuelą, Naująją Zelandiją ar Afriką: „Tokie pletkai. Man teko kalbėtis su Rusijos krepšinio federacijos prezidentu Sergejumi Černovu. Jis sakė, lyg užsitikrino FIBA paramą ir turnyras turėtų vykti Rusijoje.“

Turėsime puikią rinktinę

V. Garastas tikino, kad FIBA negailestinga Europai: „Tokios sąlygos, kad į olimpiadą patenka tik dvi Europos čempionato finalininkės. Tai plėšikavimas. Europa tikrai verta daugiau. FIBA motyvuoja žemynais, kad kiekvienas turi turėti galimybę dalyvauti olimpiadoje, bet man atrodo, kad pirmoje vietoje turėtų būti meistriškumas.“

LKF prezidentas tvirtino, kad Europos vyrų krepšinio čempionate, kuris rugpjūčio 31 – rugsėjo 18 dienomis vyko Lietuvoje, mūsų šalies rinktinei nepasisekė. „Blogas ženklas jau buvo tas, kad traumas gavo Linas Kleiza ir Jonas Mačiulis. Per pasirengimo laikotarpį vėl traumos, vėliau per turnyrą pasitraukė dėl ligos Marijonas Petravičius. Blogai. Mėšlo rožės medaus rožės negali būti visą laiką“, – teigė jis.

Šįmet su LKF prezidento postu atsisveikinantis V. Garastas neabejojo, kad per sezoną „priaugs“ jauni krepšininkai, pasveiks L. Kleiza ir J. Mačiulis: „Turėsime puikią krepšinio rinktinę. Manau, kad visos rinktinės olimpiniame atrankos turnyre įveikiamos. Turime klasišką rezultatą – dalyvavome penkiose olimpinėse žaidynėse ir būtų liūdna, jeigu nepatektume į Londoną, bet tikiu skaičiumi šeši. Per šešis mėnesius buvo pastatyta Kauno sproto halė, per šešis metus pasiruošėme Europos čempionatui Lietuvoje ir šeštoje olimpiadoje turime dalyvauti.“

Kelias į Londono olimpiadą

Priminsime, kad tiesioginius kelialapius į 2012 metų Londono olimpines žaidynes iškovojo tik Europos čempionato finalo dalyvės Ispanija ir Prancūzija, o 3-6 vietas užėmusios nacionalinės komandos (Lietuva, Graikija, Rusija ir Makedonija) gavo teisę varžytis kvalifikaciniame turnyre, kuris vyks kitų metų liepos 2-8 dienomis.

REKLAMA

Kvalifikaciniame turnyre varžysis iš viso 12 komandų, o į Londono olimpiadą bilietus iškovos tik trys stipriausios. Aiškios ir dar aštuonios kvalifikacinio turnyro dalyvės: Dominikos Respublika, Puerto Rikas, Venesuela, Angola, Nigerija, Naujoji Zelandija, Jordanija ir Pietų Korėja.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų