Šeštadienį Tokijo vasaros olimpinėse žaidynėse baigėsi moterų teniso vienetų varžybos. Finale šveicarė Belinda Benčič (WTA-12) per 2 valandas 28 minutes 7:5, 2:6, 6:3 įveikė čekę Marketą Vondroušovą (WTA-42). Tai buvo antra šveicarės pergalė prieš čekę per tris jų dvikovas.

Finalo pradžia buvo sunkiai nuspėjama. B.Benčič laimėjo du pirmuosius geimus, tada čekė spurtavo 3:0, bet šeštajame geime šveicarė laimėjo varžovės padavimų seriją ir išlygino rezultatą (3:3). Septintajame geime M.Vondroušova nerealizavo dviejų „break pointų“ ir vėliau dėl to pasigailėjo – dvyliktajame geime B.Benčič laimėjo lemtingą čekės padavimų seriją.

M.Vondroušova atsitiesė antrajame sete, kurį sužaidė kaip iš natų. Čekė laimėjo dvi varžovės padavimų serijas, atitrūko 5:1 ir pati nesuteikė oponentei nė vieno „break pointo“.

Gerą žaidimo atkarpą čekė pratęsė ir trečiojo seto pradžioje, iš karto laimėdama varžovės padavimų seriją. Tiesa, šį kartą persvara ji džiaugėsi neilgai – netrukus pralaimėjo dvi savo padavimų serijas ir atsiliko 1:3. Penktajame geime M.Vondroušovai pavyko realizuoti „break pointą“ ir ji vėl grįžo į kovą dėl aukso. Mačo pabaiga buvo labai dramatiška. Čekė tiek septintajame, tiek devintajame geimuose turėjo daug galimybių laimėti varžovės padavimų serijas, bet iššvaistė visus 4 „break pointus“, o B.Benčič aštuntajame geime „sausai“ laimėjo čekės padavimų seriją ir susikrovė pergalingą pranašumą.

B.Benčič tapo pirmąja Šveicarijos moterimi, laimėjusia olimpinį teniso turnyrą. Anksčiau medalius jiems skynė tik vyrai tenisininkai (1992 m. Marcas Rosset, o 2008 m. – Rogeris Federeris su Stanu Wawrinka).