Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Komandų skaičius Čempionų lygos grupių etape nuo 2024-2025 m. padidės nuo 32 iki 36 pagal UEFA patvirtintus pakeitimus. Pagal naują formatą kiekviena komanda sužais po aštuonias rungtynes ​​per 10 rungtynių savaičių.

Plano skirti dvi vietas Čempionų lygoje atskiriems klubams tik remiantis jų ankstesniais Europos pasirodymais buvo atsisakyta. UEFA prezidentas Aleksandras Čeferinas sakė, kad „svajonė dalyvauti išliks visiems klubams“. 

Keturios papildomos vietos bus išdalintos pagal atitinkamus kriterijus.

Dvi iš keturių papildomų vietų bus skirtos už šalies klubų pasirodymą Europoje praėjusį sezoną. UEFA teigė, kad dar viena vieta atiteks trečią vietą užėmusiai šalies lygos komandai, kuri jų reitinge yra penktoje vietoje. Ketvirtą vietą užims nacionalinės lygos čempionai, padidinus komandų, kurios patenka į čempionų lygą, skaičių nuo keturių iki penkių. 

 

Pagal naują formatą kiekvienas klubas sužais po aštuonias lygos etapo rungtynes ​​su skirtingais varžovais, po keturias rungtynes – ​​namuose ir keturias – išvykoje.

REKLAMA

Aštuonios geriausios komandos pateks į atkrintamąsias varžybas, 9-24 vietose likusios ekipos varžysis atkrintamosiose dvikovose dėl patekimo į priekį.

UEFA pridūrė, kad panašūs formato pakeitimai taip pat bus taikomi Europos lygai (aštuonios rungtynės lygos etape) ir Europos konferencijos lygai (šešios rungtynės lygos etape). Abejose lygose taip pat dalyvaus po 36 komandas.

„Šiandien UEFA aiškiai parodė, kad esame visiškai įsipareigoję gerbti pagrindines sporto vertybes ir ginti pagrindinį atvirų varžybų principą, kai kvalifikacija grindžiama sportiniais nuopelnais, visiškai atitinkančias vertybes ir solidarumu pagrįstą Europos sporto modelį“, – sakė Čeferinas.

„Esame įsitikinę, kad pasirinktas formatas išlaiko tinkamą pusiausvyrą ir pagerins konkurencinę pusiausvyrą bei generuos solidžias pajamas, kurias bus galima paskirstyti klubams, lygoms ir masiniam futbolui visame mūsų žemyne, kartu padidinant mūsų klubų varžybų patrauklumą ir populiarumą“, – pridūrė jis.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų