Sekmadienį Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai) nusileido 70-ojo „Formulės 1“ sezono uždanga. Čia vyko paskutinės – 17-os – 2020  m. lenktynės. Jose dominavo iš „pole“ pozicijos startavęs olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“ komanda).

Gana nykiose lenktynėse olandas lyderiavo nuo pirmo iki paskutinio rato. Jis praktiškai viskas lenktynes buvo atitrūkęs saugiu atstumu nuo savo persekiotojų.

Antrą vietą užėmė vicečempiono vardą užsitikrinęs suomis Valtteri Bottas („Mercedes“), o trečią – po kovos su koronavirusu grįžęs septyniskart pasaulio čempionas britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“). Kiek daugiau pavargti teko tailandiečiui Alexanderiui Albonui („Red Bull“).

Jis aplenkė britą Lando Norrisą („McLaren“) ir finišavo ketvirtas. Kovoje dėl trečios vietos konstruktorių įskaitoje triumfavo „McLaren“. L.Norrisas lenktynes baigė 5-as, o ispanas Carlosas Sainzas – 6-as.

Taip jie panaikino turėtą deficitą iki „Racing Point“ komandos, kuriai lenktynės klostėsi labai prastai. Meksikietis Sergio Perezas dėl bolido gedimo anksti pasitraukė iš lenktynių, o kanadietis Lance‘as Strollas finišavo tik 10-as.

Trečią vietą konstruktorių įskaitoje užėmusi „McLaren“ pasiekė geriausią rezultatą per 8 metus.

L.Hamiltonas su 347 taškais 7-ą kartą laimėjo pasaulio čempionatą. V.Bottas tapo vicečempionu (223), o trečią vietą užėmė M.Verstappenas (214).

Konstruktorių įskaitoje triumfavo „Mercedes“ (573), antri liko „Red Bull“ (320), o trečią vietą išplėšė „McLaren“ (202), aplenkę „Racing Point“ (195). „Ferrari“ (131) užėmė vos 6-ą vietą ir pasiekė blogiausią rezultatą per 39 metus.

2021 m. „Formulės 1“ sezonas turėtų prasidėti kovo 21 d. lenktynėms Australijoje.