• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Balandžio 1-osios vakarą tarptautinio Algirdo Šociko bokso turnyro finaliniame renginyje Ukrainos boksininkas Danylo Zamorylo, ant nugaros užsijuosęs Ukrainos dvispalvę, lipo ant aukščiausio apdovanojimų pakylos laiptelio, tačiau vėliavą jam nuo pečių liepė nusiimti turnyro techninis delegatas iš Rumunijos Sima Viorelis.

Balandžio 1-osios vakarą tarptautinio Algirdo Šociko bokso turnyro finaliniame renginyje Ukrainos boksininkas Danylo Zamorylo, ant nugaros užsijuosęs Ukrainos dvispalvę, lipo ant aukščiausio apdovanojimų pakylos laiptelio, tačiau vėliavą jam nuo pečių liepė nusiimti turnyro techninis delegatas iš Rumunijos Sima Viorelis.

REKLAMA

Apdovanojimų ceremonijos vaizdo įraše matoma, kaip S. Viorelis aiškiai parodo į D. Zamorylo vėliavą ir liepia jam ją nusisiausti nuo pečių. Visgi pats boksininkas nepasimetė ir pirštu aiškiai parodė į Ukrainos vėliavą, esančią ant savo džemperio.

Lietuvos bokso federacija (LBF), kartu su renginį organizavusia Kauno bokso federacija (KBF), oficialiai pareiškia, kad toks Europos bokso konfederacijos (EUBC) paskirto techninio delegato elgesys galimai buvo tyčinis ir siekiantis sukiršinti.

„LBF pirmoji Lietuvoje paskelbė nedalyvausianti tarptautiniuose turnyruose, Europos ir pasaulio čempionatuose, kuriuose varžysis Rusijos ir Baltarusijos atstovai. Kaip ir buvo galima tikėtis, Lietuvos laikysena Ukrainos palaikymo atžvilgiu įžiebė ugnį ir Tarptautinės bokso asociacijos (IBA) koridoriuose.

REKLAMA
REKLAMA

Tikime, kad EUBC, paskatinta IBA, A. Šociko turnyrui techniniu delegatu S. Viorelį paskyrė neatsitiktinai – norėdama įnešti įtampos ir paskatinti agresiją karo siaubiamos Ukrainos atžvilgiu.“

REKLAMA

LBF atstovai pridėjo, kad neįprastą S. Viorelio elgesį buvo galima pastebėti jau ir anksčiau.

„Įtampa buvo jaučiama viso turnyro metu. S. Viorelis penktadienį (kovo 31 d.) per A. Šociko turnyro pusfinalių kovas priėjo prie Kauno sporto halėje savo tautiečius palaikiusių Kazachstano sirgalių ir paprašė jų nuleisti valstybinę Kazachstano vėliavą.

Tą pačią dieną S. Viorelis prieštaravo Armėnijos sportininkų dalyvavimui A. Šociko bokso turnyre. Po ilgų diskusijų dviem sportininkams buvo leista boksuotis, vienam – ne. Minėti armėnai siejasi su Armėnijos bokso federacijos dalimi, kuri pasisako prieš karą Ukrainoje ir už rusų bei baltarusių sportininkų suspendavimą“, – rašoma pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Finalinę A. Šociko turnyro dieną Kauno sporto halėje skambėjo ukrainietiška muzika, o minia, padėdama renginio vedėjo Andriaus Žiurausko, vieningai skandavo frazę „Slava Ukraini, Herojam Slava“ – buvo reiškiamas visapusiškas palaikymas karo nusiaubtos Ukrainos sportininkams ir treneriams.

Žinodama Lietuvos bokso bendruomenės poziciją karo Ukrainoje atžvilgiu, Ukrainos bokso federacija (UBF) į turnyrą Kaune išsiuntė net 16 boksininkų ir tai buvo didžiausia delegacija A. Šociko turnyre.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Negana to, pirmąją turnyro dieną Kauno sporto halėje lankėsi UBF prezidentas Kirilas Ševčenka, kuris LBF ir KBF atstovams padėkojo už visapusišką palaikymą tarptautinėje bokso bendruomenėje.

Turnyre iš viso buvo apdovanota net 13 Ukrainos sportininkų (6 aukso medaliai, 2 sidabro ir 5 bronzos). Dauguma jų ant pakylos lipo su valstybinėmis vėliavomis, tačiau S. Vioreliui užkliuvo būtent D. Zamorylo – EUBC techninis delegatas pasinaudojo akimirka, kai niekas pasipriešinti negalėjo ir įvykdė provokaciją.

REKLAMA

Norėtume dar kartą pakartoti, kad Lietuvos bokso federacija, kartu su Kauno bokso federacija, niekada nepalaikė, nepalaiko ir nepalaikys 2022 m. vasario 24-ąją Rusijos pradėto karo Ukrainoje.

Kaip ir anksčiau, taip ir dabar nevyksime į tarptautines varžybas, kuriose dalyvaus šalių agresorių atstovai bei reikšime visapusišką palaikymą Ukrainai – jos sportininkams, treneriams ir likusiai tautai“, – situaciją paaiškino LBF.

ruZkiai, VON iš Lietuvos į savo utėlėtą moskoviją. Buvot, esat ir liksit niekingiausiu pasaulio šiukšlynu.
Kaune vyko ir kazkokio rumuno negalejo padet i pavesi.... truputi juokinga.
Buciau tulike uzdares gaidy!
Normalioj saly tas kiemsargis iki isvykimo neturetu ramybes. Is musu salies. Dabar demoratija vaidina tik zurnalistai. Geda tautai.
apsivalys nuo rusisko meslo komentaruose? Tik cia jie nersia. Kitur sutvarke.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų